Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TM INSTAL S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

TM INSTAL S.R.L. (CUI 50065227) este înmatriculată din 2024 cu număr ORC J2024001930353 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de instalații electrice (cod CAEN 4321). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 98.935 RON, un profit net de 14.187 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 116,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
50065227
Nr. ORC
J2024001930353
EUID
ROONRC.J2024001930353
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cerna 15, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
98.935 RON
2025▲ 116,1%
Rezultat net
14.187 RON
2025▲ 214,3%
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
4321 Lucrări de instalații electrice
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4321 — Lucrări de instalații electrice). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (8) · 5 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente (CAEN Rev.2)
  • 0121 Cultivarea strugurilor (CAEN Rev.2)
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase (CAEN Rev.2)
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi (CAEN Rev.2)
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase (CAEN Rev.2)
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor (CAEN Rev.2)
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic (CAEN Rev.2)
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente (CAEN Rev.2)
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire (CAEN Rev.2)
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte (CAEN Rev.2)
  • 0142 Creșterea altor bovine (CAEN Rev.2)
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline (CAEN Rev.2)
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor (CAEN Rev.2)
  • 0146 Creșterea porcinelor (CAEN Rev.2)
  • 0147 Creșterea păsărilor (CAEN Rev.2)
  • 0149 Creșterea altor animale (CAEN Rev.2)
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN Rev.2)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor (CAEN Rev.2)
  • 0163 Activități după recoltare (CAEN Rev.2)
  • 0164 Pregătirea semințelor (CAEN Rev.2)
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN Rev.2)
  • 0220 Exploatarea forestieră (CAEN Rev.2)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
  • 3312 Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice (CAEN Rev.2)
  • 3319 Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
  • 4942 Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN Rev.2)
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2024–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 98.935 14.187 5.011 — 24.712 19.701 1
2024 45.772 4.514 8.420 — 13.934 5.514 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
20,28% (2024: 60,43%)
Datorii / Total active (total active: 24.712 RON)
Solvabilitate generală
4,93 (2024: 1,65)
Total active / Datorii (total active: 24.712 RON)
Autonomie financiară
79,72% (2024: 39,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 24.712 RON)
Rentabilitate active (ROA)
57,41% (2024: 32,4%)
Profit net / Total active (total active: 24.712 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
72,01% (2024: 81,86%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
14,34% (2024: 9,86%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TM INSTAL S.R.L.

Reprezentantul firmei este: TOARGĂ MIRONEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
16.08.2026 Cod CAEN principal 4100 4321 ANAF