Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VENTURES PLUS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

VENTURES PLUS S.R.L. (CUI 50122993) este înmatriculată din 2024 cu număr ORC J2024010298406 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (cod CAEN 5520). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 110.524 RON, o pierdere netă de 107.942 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e de 3,3 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
50122993
Nr. ORC
J2024010298406
EUID
ROONRC.J2024010298406
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ion Brezoianu 11, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
110.524 RON
2025▲ 231,3%
Rezultat net
-107.942 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (18) · 13 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7111 Activități de arhitectură
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Diviziunea 88 · Activități de asistență socială, fără cazare (1)
  • 8891 Activități de îngrijire zilnică pentru copii
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2024–2025. Surse: MFinanțe (2024) și ANAF (2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 110.524 -107.942 143.904 0 28.198 -115.672 1
2024 33.361 -7.930 19.606 — 11.876 -7.730 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
510,33% (2024: 165,09%)
Datorii / Total active (total active: 28.198 RON)
Solvabilitate generală
0,2 (2024: 0,61)
Total active / Datorii (total active: 28.198 RON)
Autonomie financiară
-410,21% (2024: -65,09%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 28.198 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-382,8% (2024: -66,77%)
Profit net / Total active (total active: 28.198 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-97,66% (2024: -23,77%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VENTURES PLUS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: NADAV BERENSTAIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 23.05.2024 Transfer (sosire) din 27.04.2026 ANAF
12.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
12.08.2026 Data stării juridice 23.05.2024 27.04.2026 ANAF
12.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice ANAF