Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MARBEST S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

MARBEST S.R.L. (CUI 50125329) este înmatriculată din 2024 cu număr ORC J2024002436120 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (cod CAEN 4781). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 748.279 RON și un profit net de 144.849 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 61,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
50125329
Nr. ORC
J2024002436120
EUID
ROONRC.J2024002436120
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Soporului 8A, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
748.279 RON
2025▼ 61,8%
Rezultat net
144.849 RON
2025▼ 36,1%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4781 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (11) · 6 diviziuni
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2024–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 748.279 144.849 547.400 48.527 870.666 371.793 —
2024 1.957.890 226.744 603.455 138.664 691.735 226.944 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
59,55% (2024: 72,67%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,68 (2024: 1,38)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
40,45% (2024: 27,33%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
15,76% (2024: 27,31%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
38,96% (2024: 99,91%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
19,36% (2024: 11,58%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MARBEST S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CRIȘAN MARIUS MIHAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025