Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TRANSPORTCONSTANTA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

TRANSPORTCONSTANTA S.R.L. (CUI 50199695) este înmatriculată din 2024 cu număr ORC J2024001862133 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Alte transporturi terestre de călători (cod CAEN 4939). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 156.670 RON, o pierdere netă de 32.691 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 41,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
50199695
Nr. ORC
J2024001862133
EUID
ROONRC.J2024001862133
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Berlin 22, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
156.670 RON
2025▼ 41,9%
Rezultat net
-32.691 RON
2025
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · 8 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (5)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (3)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (3)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2024–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 156.670 -32.691 6.872 — 117.774 110.902 1
2024 269.880 143.435 16.364 — 159.999 143.635 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
5,83% (2024: 10,23%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
17,14 (2024: 9,78)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
94,17% (2024: 89,77%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-27,76% (2024: 89,65%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-29,48% (2024: 99,86%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-20,87% (2024: 53,15%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TRANSPORTCONSTANTA S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: IANCA CRISTI-STELIAN (administrator), BOHAN IONELA-REBECA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 16.07.2026 Transfer (sosire) din 03.08.2026 ANAF
04.09.2026 Data stării juridice 16.07.2026 03.08.2026 ANAF
29.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 07.06.2024 Transfer (sosire) din 16.07.2026 ANAF
29.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
29.07.2026 Data stării juridice 07.06.2024 16.07.2026 ANAF
29.07.2026 Cod CAEN principal 4941 4939 ANAF