Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MALCON INTERNATIONAL S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

MALCON INTERNATIONAL S.R.L. (CUI 5083619) este înmatriculată din 1993 cu număr ORC J2023001886295 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (cod CAEN 4664). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 81.736 RON și un profit net de 31.653 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 85,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
5083619
Nr. ORC
J2023001886295
EUID
ROONRC.J2023001886295
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Plăieşilor 13A, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
81.736 RON
2025▼ 85,8%
Rezultat net
31.653 RON
2025▼ 86,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4664 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (15) · 6 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (4)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 81.736 31.653 926 868 75.896 75.838 —
2024 576.468 235.753 2.200 3.078 731.116 731.994 —
2023 1.004.158 492.591 48.998 6.223 648.556 605.781 0
2022 277.394 109.541 272.546 2.190 383.546 113.190 0
2021 182.574 56.089 2.659 3.214 202.727 203.282 1
2020 90.533 15.336 3.804 5.383 145.615 147.194 1
2019 966.586 403.201 46.790 7.552 584.025 544.787 1
2018 630.937 394.664 3.655 — 378.926 375.271 1
2017 414.809 261.337 85.639 — 271.686 186.047 1
2016 67.580 -77.530 391.054 2.847 314.258 -73.949 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1,21% (2024: 0,3%)
Datorii / Total active (total active: 76.764 RON)
Solvabilitate generală
— (2024: 333,72)
Total active / Datorii (total active: 76.764 RON)
Autonomie financiară
98,79% (2024: 99,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 76.764 RON)
Rentabilitate active (ROA)
41,23% (2024: 32,11%)
Profit net / Total active (total active: 76.764 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
41,74% (2024: 32,21%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
38,73% (2024: 40,9%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MALCON INTERNATIONAL S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BĂDULESCU LIDIA CRISTINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025