Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ŞTEFAN IMPORT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

ŞTEFAN IMPORT S.R.L. (CUI 51744579) este înmatriculată din 2025 cu număr ORC J2025032339003 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat (cod CAEN 4690). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.512 RON și un profit net de 3.932 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
51744579
Nr. ORC
J2025032339003
EUID
ROONRC.J2025032339003
Înmatriculată
1 an vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Litovoi Voievod 54A, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
28.512 RON
2025
Rezultat net
3.932 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (29) · 5 diviziuni
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (20)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 28.512 3.932 242.383 — 246.515 4.132 —

Indicatori financiari

bilanț 2025
Grad de îndatorare
98,32%
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,02
Total active / Datorii
Autonomie financiară
1,68%
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,6%
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
95,16%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
13,79%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ŞTEFAN IMPORT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CHELMUŞ ŞTEFAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
16.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 08.05.2025 Transfer (sosire) din 31.08.2026 ANAF
16.10.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
16.10.2026 Data stării juridice 08.05.2025 31.08.2026 ANAF
16.10.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice ANAF