Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IDEAL COMPREST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

IDEAL COMPREST SRL (CUI 5216936) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J09/147/1994 și are sediul în Braila, județul Brăila. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 15.202 RON, un profit net de 10.234 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 28,8% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
5216936
Nr. ORC
J09/147/1994
EUID
ROONRC.J09/147/1994
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. MIORIŢEI, Mun. Brăila Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
15.202 RON
2019▼ 28,8%
Rezultat net
10.234 RON
2019▼ 21,5%
Angajați
1
2019– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 1.330 — 40.150 38.820 —
2024 — 0 1.330 — 40.150 38.820 —
2023 — 0 1.330 — 40.150 38.820 —
2022 — -9.064 1.330 — 40.150 38.820 —
2021 — -1.760 1.330 — 49.214 47.884 —
2020 — -1.349 1.359 — 51.004 49.645 —
2019 15.202 10.234 1.420 — 52.414 50.994 1
2018 21.366 13.030 7.629 — 48.388 40.759 1
2017 56.714 16.928 45.959 — 73.689 27.730 1
2016 98.721 3.352 44.912 — 52.309 7.397 2

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
2,71% (2018: 15,77%)
Datorii / Total active (total active: 52.414 RON)
Solvabilitate generală
36,91 (2018: 6,34)
Total active / Datorii (total active: 52.414 RON)
Autonomie financiară
97,29% (2018: 84,23%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 52.414 RON)
Rentabilitate active (ROA)
19,53% (2018: 26,93%)
Profit net / Total active (total active: 52.414 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
20,07% (2018: 31,97%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
67,32% (2018: 60,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IDEAL COMPREST SRL

Reprezentantul firmei este: NICOLESCU MIHAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019