STURIMEX SERVICE SRL
STURIMEX SERVICE SRL (CUI 5227226) este înmatriculată din 1993 cu număr ORC J1993004174125 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Repararea și întreținerea autovehiculelor (cod CAEN 9531). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 618.757 RON, o pierdere netă de 29.572 RON și un număr mediu de 5 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 18,2% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 5227226
- Nr. ORC
- J1993004174125
- EUID
- ROONRC.J1993004174125
- Înmatriculată
- 32 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9531 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
- 5020 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.1)
- 5030 Comerț cu piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.1)
- 5211 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.1)
- 5212 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.1)
- 5222 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.1)
- 5223 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.1)
- 5224 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.1)
- 5225 Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.1)
- 5226 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun (CAEN Rev.1)
- 5227 Comerț cu amănuntul în magazine specializate al produselor alimentare (CAEN Rev.1)
- 5232 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.1)
- 5244 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic (CAEN Rev.1)
- 5245 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor (CAEN Rev.1)
- 5246 Comerț cu amănuntul cu articole de fierărie, cu articole din sticlă și cu cele pentru vopsit (CAEN Rev.1)
- 5247 Comerț cu amănuntul al cărților, ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.1)
- 5248 Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a. (CAEN Rev.1)
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 618.757 | -29.572 | 1.446.537 | 368.252 | 424.312 | -653.973 | 5 |
| 2024 | 756.275 | 16.787 | 1.486.320 | 375.545 | 427.632 | -624.401 | 6 |
| 2023 | 893.073 | -1.053.208 | 1.544.709 | 385.690 | 517.831 | -641.188 | 6 |
| 2022 | 763.528 | 3.011 | 1.683.451 | 385.475 | 1.708.702 | 412.020 | 7 |
| 2021 | 727.289 | 2.148 | 1.991.154 | 414.621 | 1.769.395 | 409.010 | 7 |
| 2020 | 554.015 | -17.004 | 2.000.474 | 421.412 | 1.769.776 | 406.862 | 8 |
| 2019 | 856.571 | 3.471 | 1.755.698 | 431.834 | 1.531.582 | 423.866 | 8 |
| 2018 | 695.753 | 9.024 | 1.734.950 | 424.681 | 1.500.298 | 410.323 | 8 |
| 2017 | 613.891 | 1.561 | 1.795.024 | 432.670 | 1.544.454 | 401.299 | 10 |
| 2016 | 556.885 | 964 | 1.763.374 | 440.659 | 1.501.717 | 399.738 | 9 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre STURIMEX SERVICE SRL
Reprezentantul firmei este: STURZ FLORIN-SAMSON (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 04.09.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 20.12.1993 | Înregistrată din 21.02.1994 | ANAF |
| 04.09.2026 | Data stării juridice | 20.12.1993 | 21.02.1994 | ANAF |
| 04.09.2026 | Cod CAEN principal | 4520 | 9531 | ANAF |