Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TIMPURI NOI SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

TIMPURI NOI SRL (CUI 5266411) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J17/479/1994 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 232.701 RON, un profit net de 131.747 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 36,8% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
5266411
Nr. ORC
J17/479/1994
EUID
ROONRC.J17/479/1994
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Traian Vuia 12, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
232.701 RON
2020▼ 36,8%
Rezultat net
131.747 RON
2020▲ 174,2%
Angajați
1
2020– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (19) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (9)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 11.623 — 14.287 2.664 —
2024 — 0 4.555 — 78.734 74.179 —
2023 — -146.512 4.555 — 78.734 74.179 —
2022 — -4.283 8.977 8.491 220.311 220.691 —
2021 — -16.847 79.298 14.271 378.243 314.974 —
2020 232.701 131.747 137.043 21.227 444.987 331.821 1
2019 368.478 48.051 306.748 20.580 486.242 200.074 1
2018 117.406 83.403 344.921 27.921 439.987 152.023 0
2017 0 -95 302.178 25.064 316.698 68.620 0
2016 1.728 -54.054 302.230 25.064 316.845 68.715 1

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
29,39% (2019: 60,52%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,4 (2019: 1,65)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
71,17% (2019: 39,48%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
28,26% (2019: 9,48%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
39,7% (2019: 24,02%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
56,62% (2019: 13,04%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TIMPURI NOI SRL

Reprezentanții firmei sunt: NĂVĂLICI ION (administrator), NĂVĂLICI OLIMPIA DANIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020