Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IORCASS TRADING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

IORCASS TRADING SRL (CUI 5282891) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J40/61/1994 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (cod CAEN 4672). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 336 RON și un profit net de 102 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 9,4% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
5282891
Nr. ORC
J40/61/1994
EUID
ROONRC.J40/61/1994
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cetatea de Baltă 22, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
336 RON
2020▼ 9,4%
Rezultat net
102 RON
2020
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (32) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (11)
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Diviziunea 58 · Activități de editare (3)
  • 5811 Activități de editare a cărților
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 6.695 11.700 44.696 49.701 —
2024 — 0 0 — — 0 —
2023 — 0 6.695 11.700 44.696 49.701 —
2022 — 0 6.695 11.700 44.696 49.701 —
2021 — 0 6.695 11.700 44.696 49.701 —
2020 336 102 6.695 11.700 44.696 49.701 —
2019 371 -496 6.685 11.700 44.584 49.599 —
2018 385 -5.489 6.673 11.700 45.068 50.095 —
2017 283 -825 6.662 11.700 50.546 55.584 —
2016 150 -3.642 6.736 11.700 51.445 56.409 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
11,87% (2019: 11,88%)
Datorii / Total active (total active: 56.396 RON)
Solvabilitate generală
8,42 (2019: 8,42)
Total active / Datorii (total active: 56.396 RON)
Autonomie financiară
88,13% (2019: 88,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 56.396 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,18% (2019: -0,88%)
Profit net / Total active (total active: 56.396 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,21% (2019: -1%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
—
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IORCASS TRADING SRL

Reprezentantul firmei este: IORDACHE SORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020