Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LEADER CONSTRUCTII COMERT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

LEADER CONSTRUCTII COMERT SRL (CUI 5303498) este înmatriculată din 1993 cu număr ORC J12/3617/1993 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Alte lucrări de instalații pentru construcții (cod CAEN 4329, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 39.100 RON, un profit net de 4.599 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 81,3% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
5303498
Nr. ORC
J12/3617/1993
EUID
ROONRC.J12/3617/1993
Înmatriculată
33 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fagului 13, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
39.100 RON
2022▼ 81,3%
Rezultat net
4.599 RON
2022▼ 90,3%
Angajați
1
2022▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2022
4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.1, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu
Diviziunea 45 · Construcții (10)
  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu
  • 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4532 Lucrări de izolații și protecție anticorozivă
  • 4534 Alte lucrări de instalații
  • 4541 Lucrări de ipsoserie
  • 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4545 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 51 · Comerț cu ridicata și servicii de intermediere în comerțul cu ridicata (cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete) (1)
  • 5113 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și de construcții
Diviziunea 74 · Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 7420 Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 40.926 — 103.957 63.031 —
2024 — 0 40.926 — 103.958 63.032 —
2023 — -344 40.926 — 103.958 63.032 —
2022 39.100 4.599 40.924 — 104.300 63.376 1
2021 208.830 47.341 413.596 — 522.619 109.023 2
2020 266.465 51.202 594.773 — 656.455 61.682 3
2019 368.796 30.155 1.136.416 — 1.174.393 37.977 4
2018 385.035 -78.286 1.096.217 — 1.104.039 7.822 7
2017 732.424 27.498 1.032.314 — 1.118.422 86.108 9
2016 692.795 42.707 877.812 — 979.129 101.317 9

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
39,24% (2021: 79,14%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,55 (2021: 1,26)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
60,76% (2021: 20,86%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
4,41% (2021: 9,06%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
7,26% (2021: 43,42%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,76% (2021: 22,67%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LEADER CONSTRUCTII COMERT SRL

Reprezentantul firmei este: DURNEA IOAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022