Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CATALYSIS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

CATALYSIS SRL (CUI 5313882) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J35/687/1994 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al produselor chimice (cod CAEN 4675, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.183 RON și o pierdere netă de 9.335 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 99,9% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
5313882
Nr. ORC
J35/687/1994
EUID
ROONRC.J35/687/1994
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Martir Silviu Motohon 56, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
1.183 RON
2017▼ 99,9%
Rezultat net
-9.335 RON
2017
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2017
4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (1) · CAEN Rev.2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -9.978 23.745 975.589 660 952.504 —
2024 — -9.978 33.722 985.567 659 952.504 —
2023 — -9.978 33.722 995.545 659 962.482 —
2022 — -9.978 43.700 1.005.523 659 962.482 —
2021 — -9.978 43.700 1.015.500 659 972.459 —
2020 — -8.315 43.748 1.025.477 708 982.437 —
2019 — 0 43.748 1.033.792 708 990.752 —
2018 — -9.978 43.748 1.033.792 707 990.751 —
2017 1.183 -9.335 43.748 1.043.770 707 1.000.729 —
2016 790.159 -236.885 159.585 1.046.264 123.385 1.010.064 4

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
4,19% (2016: 13,64%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
23,87 (2016: 7,33)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
95,81% (2016: 86,36%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-0,89% (2016: -20,25%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-0,93% (2016: -23,45%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-789,1% (2016: -29,98%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2016-2017

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CATALYSIS SRL

Reprezentantul firmei este: CLIPA ANTON (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017