Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDREI 94 SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

ANDREI 94 SRL (CUI 5522889) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994000916294 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 21.945 RON și un profit net de 3.190 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 31,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
5522889
Nr. ORC
J1994000916294
EUID
ROONRC.J1994000916294
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Prislop 3, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
21.945 RON
2025▼ 31,7%
Rezultat net
3.190 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 21.945 3.190 30.329 26.000 8.219 3.890 —
2024 32.140 -13.761 84.180 34.000 880 -49.300 1
2023 27.796 -26.410 36.226 — 687 -35.539 1
2022 45.580 -3.582 11.236 — 2.107 -9.129 1
2021 41.299 2.957 9.158 — 3.611 -5.547 1
2020 32.137 -6.730 12.255 — 3.750 -8.505 1
2019 48.483 -2.255 5.614 397 3.442 -1.775 1
2018 47.946 5.824 3.549 2.777 30.624 29.852 1
2017 46.549 8.895 2.198 5.157 21.069 24.028 1
2016 36.315 7.347 1.559 — 16.692 15.133 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
88,63% (2024: 241,34%)
Datorii / Total active (total active: 34.219 RON)
Solvabilitate generală
1,13 (2024: 0,41)
Total active / Datorii (total active: 34.219 RON)
Autonomie financiară
11,37% (2024: -141,34%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.219 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,32% (2024: -39,45%)
Profit net / Total active (total active: 34.219 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
82,01%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
14,54% (2024: -42,82%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDREI 94 SRL

Reprezentantul firmei este: STANCIU MARCEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025