Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

HANIBAL COMINVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

HANIBAL COMINVEST SRL (CUI 5831949) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994011030406 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 100.362 RON, un profit net de 6.033 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 57,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
5831949
Nr. ORC
J1994011030406
EUID
ROONRC.J1994011030406
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Sos. COLENTINA 411, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
100.362 RON
2025▼ 57,5%
Rezultat net
6.033 RON
2025▼ 95,1%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (10) · 2 diviziuni
  • 4912 Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (5)
  • 4912 Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (5)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 5030 Comerț cu piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 1998)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 100.362 6.033 0 203.130 1.130.478 1.333.608 2
2024 235.996 122.557 540.690 203.130 1.685.135 1.347.575 2
2023 97.912 63.272 105.681 199.781 1.656.348 1.750.448 1
2022 485.465 388.263 43.279 199.765 1.525.097 1.681.583 1
2021 104.996 62.446 5.449 199.787 1.098.982 1.293.320 1
2020 109.838 53.818 18.453 199.765 1.049.563 1.230.875 1
2019 361.467 90.048 197.965 199.765 1.175.258 1.177.058 3
2018 148.221 -100.334 174.273 199.671 1.061.612 1.087.010 10
2017 205.968 23.728 125.010 199.616 1.099.327 1.173.933 9
2016 87.104 4.459 80.820 199.616 1.031.409 1.150.205 8

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
0% (2024: 28,63%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
— (2024: 3,49)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
100% (2024: 71,37%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,45% (2024: 6,49%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,45% (2024: 9,09%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,01% (2024: 51,93%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre HANIBAL COMINVEST SRL

Reprezentanții firmei sunt: SHRIF TWFEEG M ABDOULLAH (administrator), SHRIF TWFEEG M. ABDOULLAH (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025