Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSTRUCT EXPRES SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

CONSTRUCT EXPRES SRL (CUI 6049062) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994002330353 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 489.350 RON, un profit net de 210.258 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 91,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
6049062
Nr. ORC
J1994002330353
EUID
ROONRC.J1994002330353
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Cal. Buziaşului, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
489.350 RON
2025▲ 91,5%
Rezultat net
210.258 RON
2025▲ 818,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (19) · 9 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri (CAEN Rev.2)
  • 2433 Producția de profile obținute la rece (CAEN Rev.2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 4942 Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
  • 7111 Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
  • 7420 Activități fotografice (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 489.350 210.258 555.249 385.570 756.548 586.869 1
2024 255.500 22.898 184.894 237.587 712.699 764.014 1
2023 371.310 228.212 124.883 290.931 578.762 741.116 1
2022 304.510 136.292 32.474 291.741 261.092 512.903 2
2021 815.170 237.859 341.765 299.050 874.802 832.087 1
2020 533.156 488 286.597 231.332 649.493 594.228 1
2019 205.510 193.375 59.201 149.873 503.069 593.741 —
2018 — -2.381 13.906 177.630 244.007 407.731 —
2017 — -21.404 11.922 177.630 244.405 410.113 —
2016 94.177 78.412 18.707 177.630 271.836 431.517 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
48,62% (2024: 19,46%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,06 (2024: 5,14)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
51,38% (2024: 80,4%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
18,41% (2024: 2,41%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
35,83% (2024: 3%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
42,97% (2024: 8,96%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSTRUCT EXPRES SRL

Reprezentantul firmei este: MUNTEAN ION ALIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF