Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GASTROMEDICA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

GASTROMEDICA SRL (CUI 6499458) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994002758223 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Activități de asistență medicală specializată (cod CAEN 8622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 166.172 RON, un profit net de 7.365 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 47,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
6499458
Nr. ORC
J1994002758223
EUID
ROONRC.J1994002758223
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Garabet Ibrăileanu 4B, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
166.172 RON
2025▼ 47,7%
Rezultat net
7.365 RON
2025▲ 110,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
8622 Activități de asistență medicală specializată
Secțiunea R · Diviziunea 86 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8610 Activități de asistență spitalicească

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8622 — Activități de asistență medicală specializată). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
  • 8610 Activități de asistență spitalicească
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (2)
  • 8610 Activități de asistență spitalicească
  • 8621 Activități de asistență medicală generală

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 166.172 7.365 40.149 50.959 409.868 420.678 1
2024 317.506 3.499 32.800 49.129 393.110 409.439 1
2023 254.093 4.526 12.338 106.638 311.640 405.940 1
2022 161.237 856 2.175 120.370 283.219 401.414 1
2021 205.740 29.649 3.065 152.467 820.994 970.396 1
2020 234.771 44.919 3.119 152.467 791.399 940.747 1
2019 343.491 70.208 4.358 155.216 747.719 898.577 2
2018 307.994 13.886 3.712 148.287 680.794 825.369 4
2017 490.388 51.161 6.179 148.287 669.375 811.483 4
2016 727.107 89.353 9.507 275.280 550.921 727.369 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
8,71% (2024: 7,42%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
11,48 (2024: 13,48)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
91,29% (2024: 92,58%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,6% (2024: 0,79%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,75% (2024: 0,85%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,43% (2024: 1,1%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GASTROMEDICA SRL

Reprezentantul firmei este: STANCIU CAROL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025