Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PALROM IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

PALROM IMPEX SRL (CUI 6588598) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994003950127 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Fabricarea de mobilă (cod CAEN 3100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 696.736 RON, un profit net de 17.971 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 20,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
6588598
Nr. ORC
J1994003950127
EUID
ROONRC.J1994003950127
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Carol Davila 20, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
696.736 RON
2025▼ 20,5%
Rezultat net
17.971 RON
2025▲ 17,2%
Angajați
3
2025▼ 25,0%

Activitate

CAEN principal
3100 Fabricarea de mobilă
Secțiunea C · Diviziunea 31 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
3100 Fabricarea de mobilă

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · 8 diviziuni
  • 1627 Finisarea articolelor din lemn
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (2)
  • 1627 Finisarea articolelor din lemn
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (4)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
  • 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 3612 Producția mobilierului pentru birou și magazine (exclusiv cele din metal) (CAEN 1998)
  • 5144 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, tapete și produse de întreținere (CAEN 1998)
  • 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții (CAEN 1998)
  • 5170 Comerț cu ridicata al altor produse, n.c.a. (CAEN 1998)
  • 6024 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 1998)
  • 6311 Manipulări (CAEN 1998)
  • 6312 Depozitări (CAEN 1998)
  • 7020 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 1998)
  • 7121 Închirierea altor mijloace de transport terestru (CAEN 1998)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 696.736 17.971 696.902 226.835 758.154 125.313 3
2024 876.066 15.328 499.783 199.842 486.344 107.342 4
2023 1.384.925 25.494 780.240 241.160 716.466 92.014 7
2022 689.848 10.386 265.092 10.979 359.493 66.520 8
2021 720.031 10.614 295.325 10.979 336.398 13.134 8
2020 777.948 3.042 640.142 10.979 1.232.909 564.886 8
2019 1.111.061 11.254 638.174 10.979 1.227.959 561.844 8
2018 856.488 3.760 585.859 11.009 1.164.184 550.590 7
2017 1.588.411 2.941 589.150 11.009 1.163.637 546.830 10
2016 1.187.983 15.649 1.293.515 11.009 1.865.039 543.889 10

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
70,75% (2024: 72,83%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,41 (2024: 1,37)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
12,72% (2024: 15,64%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,82% (2024: 2,23%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
14,34% (2024: 14,28%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,58% (2024: 1,75%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PALROM IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: IANCU IOAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025