Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PR&GRAPHART SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

PR&GRAPHART SRL (CUI 6612793) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J40/23981/1994 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități ale agențiilor de publicitate (cod CAEN 7311). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 131.572 RON și un profit net de 25.714 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 164,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
6612793
Nr. ORC
J40/23981/1994
EUID
ROONRC.J40/23981/1994
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Slănic 14-18, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
131.572 RON
2025▲ 164,8%
Rezultat net
25.714 RON
2025▲ 525,9%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Secțiunea N · Diviziunea 73 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 10 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (2)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9003 Activități de creație artistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 131.572 25.714 14.750 113 40.791 26.154 —
2024 49.692 4.108 24.835 113 43.449 18.727 —
2023 55.408 -7.652 22.167 113 36.673 14.619 —
2022 180.274 14.370 39.555 806 61.020 22.271 1
2021 65.510 -23.996 24.386 1.563 79.186 56.363 1
2020 111.011 -8.060 21.279 2.319 99.319 80.359 1
2019 173.449 -2.481 9.515 3.687 94.247 88.419 1
2018 138.347 7.332 11.230 — 102.126 90.896 1
2017 114.890 13.066 4.660 — 88.223 83.563 —
2016 153.144 18.514 15.511 524 111.134 96.812 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
36,06% (2024: 57,01%)
Datorii / Total active (total active: 40.904 RON)
Solvabilitate generală
2,77 (2024: 1,75)
Total active / Datorii (total active: 40.904 RON)
Autonomie financiară
63,94% (2024: 42,99%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 40.904 RON)
Rentabilitate active (ROA)
62,86% (2024: 9,43%)
Profit net / Total active (total active: 40.904 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,32% (2024: 21,94%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
19,54% (2024: 8,27%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PR&GRAPHART SRL

Reprezentantul firmei este: ANDREI ROMULUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 06.10.2020 Reluare a activității din 25.10.2012 ANAF
04.10.2026 Stare juridică Transfer (sosire) Reluare a activității ANAF
04.10.2026 Data stării juridice 06.10.2020 25.10.2012 ANAF