Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CERIS SILVA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

CERIS SILVA S.R.L. (CUI 6629728) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994001981321 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Exploatarea forestieră (cod CAEN 0220). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 189.595 RON și un profit net de 26.997 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 86,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
6629728
Nr. ORC
J1994001981321
EUID
ROONRC.J1994001981321
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Simion Bărnuţiu 18, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
189.595 RON
2025▼ 86,9%
Rezultat net
26.997 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
0220 Exploatarea forestieră
Secțiunea A · Diviziunea 02 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
0220 Exploatarea forestieră

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (28) · 9 diviziuni
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
Diviziunea 02 · Silvicultură și exploatare forestieră (2)
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (2)
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (6)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (3)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (5)
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 189.595 26.997 419.915 101.087 201.989 -116.375 —
2024 1.450.022 -19.692 378.493 157.584 76.974 -143.372 1
2023 131.846 -58.521 424.816 211.271 89.349 -123.681 1
2022 139.453 1.768 316.388 182.449 66.507 -65.160 1
2021 — -5.026 80.579 — 13.652 -66.927 —
2020 — 0 82.152 — 20.251 -61.901 —
2019 — 0 82.152 — 20.251 -61.901 —
2018 — 0 82.152 — 20.251 -61.901 —
2017 — 0 82.152 — 20.251 -61.901 —
2016 — 0 82.152 — 20.251 -61.901 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
138,55% (2024: 161,36%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,72 (2024: 0,62)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-38,4% (2024: -61,12%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
8,91% (2024: -8,4%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
14,24% (2024: -1,36%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CERIS SILVA S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BURDUHOS EMILIA MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.09.2026 Cod CAEN principal — 0220 Verti, din bilanț

„Verti, din bilanț" înseamnă o clasificare făcută de noi din codul declarat în bilanț, nu o schimbare în registre.