Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MAR DECO S.P. SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

MAR DECO S.P. SRL (CUI 6865311) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994028442401 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de arhitectură (cod CAEN 7111). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 136.772 RON, un profit net de 5.198 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 23,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
6865311
Nr. ORC
J1994028442401
EUID
ROONRC.J1994028442401
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. AUSTRULUI 12A, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
136.772 RON
2025▼ 23,6%
Rezultat net
5.198 RON
2025
Angajați
4
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7111 Activități de arhitectură
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7111 Activități de arhitectură

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · 3 diviziuni
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine (CAEN Rev.2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.2)
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.2)
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.2)
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 5811 Activități de editare a cărților (CAEN Rev.2)
  • 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare (CAEN Rev.2)
  • 5819 Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
  • 7312 Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional (CAEN Rev.2)
  • 8552 Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN Rev.2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 136.772 5.198 11.716 — 17.005 35.289 4
2024 179.017 -6.854 4.121 — 107.853 130.091 4
2023 227.183 90 71.675 45.057 161.744 136.945 4
2022 157.705 4.950 8.121 56.895 81.042 136.856 3
2021 147.693 4.497 9.032 68.732 65.164 131.905 —
2020 94.549 24.150 73.043 80.885 76.236 127.408 —
2019 41.449 1.453 103.210 94.680 68.459 103.259 —
2018 56.410 1.424 82.862 94.680 53.698 101.806 —
2017 52.620 10.622 77.924 99.985 68.966 111.167 —
2016 113.560 163 95.982 105.291 91.237 100.546 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
68,9% (2024: 3,82%)
Datorii / Total active (total active: 17.005 RON)
Solvabilitate generală
1,45 (2024: 26,17)
Total active / Datorii (total active: 17.005 RON)
Autonomie financiară
207,52% (2024: 120,62%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 17.005 RON)
Rentabilitate active (ROA)
30,57% (2024: -6,35%)
Profit net / Total active (total active: 17.005 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
14,73% (2024: -5,27%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,8% (2024: -3,83%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MAR DECO S.P. SRL

Reprezentantul firmei este: PINTEA SILVIA MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025