Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LAUR COMPANY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

LAUR COMPANY SRL (CUI 6952434) este înmatriculată din 1995 cu număr ORC J1995000052038 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Recuperarea materialelor reciclabile (cod CAEN 3821). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.791 RON și un profit net de 7.911 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 12,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
6952434
Nr. ORC
J1995000052038
EUID
ROONRC.J1995000052038
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Petrochimiştilor, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
30.791 RON
2025▼ 12,6%
Rezultat net
7.911 RON
2025▼ 47,7%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
3821 Recuperarea materialelor reciclabile
Secțiunea E · Diviziunea 38 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7420 Activități fotografice

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (3821 — Recuperarea materialelor reciclabile). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 11 diviziuni
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (2)
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6831 Agenții imobiliare
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 30.791 7.911 109.173 3.402 23.099 -82.672 0
2024 35.213 15.114 126.401 9.725 26.094 -90.582 0
2023 22.693 567 144.574 12.107 26.770 -105.697 0
2022 21.081 1.534 144.063 18.691 19.108 -106.264 0
2021 22.494 6.224 124.447 4.640 22.739 -97.068 0
2020 26.117 950 139.571 7.218 29.059 -103.294 0
2019 21.653 -10.603 152.238 9.142 38.852 -104.244 0
2018 17.164 -6.958 160.458 7.424 59.393 -93.641 0
2017 28.555 4.984 206.952 8.650 111.619 -86.683 1
2016 30.606 6.336 148.496 11.741 45.088 -91.667 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
411,96% (2024: 352,89%)
Datorii / Total active (total active: 26.501 RON)
Solvabilitate generală
0,24 (2024: 0,28)
Total active / Datorii (total active: 26.501 RON)
Autonomie financiară
-311,96% (2024: -252,89%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 26.501 RON)
Rentabilitate active (ROA)
29,85% (2024: 42,2%)
Profit net / Total active (total active: 26.501 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
25,69% (2024: 42,92%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LAUR COMPANY SRL

Reprezentantul firmei este: DINU LAURENŢIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Cod CAEN principal 3831 3821 ANAF