Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MANIDO TRADING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

MANIDO TRADING SRL (CUI 7032948) este înmatriculată din 1995 cu număr ORC J32/131/1995 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 65.253 RON, un profit net de 8.583 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 43,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
7032948
Nr. ORC
J32/131/1995
EUID
ROONRC.J32/131/1995
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Frezorilor 28, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
65.253 RON
2025▼ 43,6%
Rezultat net
8.583 RON
2025▼ 61,4%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4120 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2 · 4 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 65.253 8.583 11.120 0 5.463 -5.657 1
2024 115.759 22.257 46.449 0 32.209 -14.240 2
2023 51.398 -13.343 43.892 0 7.395 -36.497 3
2022 62.757 3.126 26.976 — 3.822 -23.154 2
2021 58.288 -13.970 32.086 — 5.806 -26.280 2
2020 21.808 -3.264 16.115 0 3.805 -12.310 1
2019 — 0 12.224 506 2.672 -9.046 —
2018 — 0 12.224 506 2.672 -9.046 —
2017 — 0 12.224 506 2.672 -9.046 —
2016 — 0 12.224 506 2.672 -9.046 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
203,55% (2024: 144,21%)
Datorii / Total active (total active: 5.463 RON)
Solvabilitate generală
0,49 (2024: 0,69)
Total active / Datorii (total active: 5.463 RON)
Autonomie financiară
-103,55% (2024: -44,21%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 5.463 RON)
Rentabilitate active (ROA)
157,11% (2024: 69,1%)
Profit net / Total active (total active: 5.463 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
13,15% (2024: 19,23%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MANIDO TRADING SRL

Reprezentantul firmei este: VECERDEA NIŢĂ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025