Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

B3 COM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

B3 COM SRL (CUI 7507176) este înmatriculată din 1995 cu număr ORC J12/1310/1995 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.233 RON și un profit net de 4.224 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 31,8% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
7507176
Nr. ORC
J12/1310/1995
EUID
ROONRC.J12/1310/1995
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Jupiter 2, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
16.233 RON
2021▼ 31,8%
Rezultat net
4.224 RON
2021▲ 101,0%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5211 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.1)
  • 5221 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.1)
  • 5222 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.1)
  • 5223 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.1)
  • 5224 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.1)
  • 5227 Comerț cu amănuntul în magazine specializate al produselor alimentare (CAEN Rev.1)
  • 5233 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.1)
  • 5245 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor (CAEN Rev.1)
  • 5248 Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a. (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -4.443 38.306 6.600 14.477 -17.229 —
2024 — -5.881 37.409 6.600 18.023 -12.786 —
2023 — -26.145 37.752 10.382 20.465 -6.905 —
2022 — -25.050 38.162 33.281 24.121 19.240 —
2021 16.233 4.224 37.681 56.805 25.166 44.290 —
2020 23.815 2.101 61.348 56.805 44.609 40.066 0
2019 61.062 -46.673 70.506 34.116 74.355 37.965 0
2018 612.347 10.654 16.248 6.805 94.081 84.638 3
2017 1.206.343 30.647 110.901 7.936 131.949 28.984 5
2016 1.062.523 18.288 126.321 9.821 114.837 -1.663 5

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
45,97% (2020: 60,49%)
Datorii / Total active (total active: 81.971 RON)
Solvabilitate generală
2,18 (2020: 1,65)
Total active / Datorii (total active: 81.971 RON)
Autonomie financiară
54,03% (2020: 39,51%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 81.971 RON)
Rentabilitate active (ROA)
5,15% (2020: 2,07%)
Profit net / Total active (total active: 81.971 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,54% (2020: 5,24%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
26,02% (2020: 8,82%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre B3 COM SRL

Reprezentantul firmei este: KRAISHAN MARIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021