Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PLUMA IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

PLUMA IMPEX SRL (CUI 7626770) este înmatriculată din 1995 cu număr ORC J08/666/1995 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (cod CAEN 5520). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 310.176 RON, un profit net de 27.132 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 46,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
7626770
Nr. ORC
J08/666/1995
EUID
ROONRC.J08/666/1995
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Valea Dragă 8, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
310.176 RON
2025▲ 46,7%
Rezultat net
27.132 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (10)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (2)
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 310.176 27.132 410.285 323.671 54.688 -31.926 1
2024 211.476 -55.009 378.951 250.858 69.035 -59.058 1
2023 74.774 -66.866 336.961 299.728 33.183 -4.050 1
2022 140.277 -19.224 327.181 357.301 32.696 62.816 1
2021 123.491 -39.059 181.415 251.761 11.695 82.041 1
2020 224.647 52.126 169.521 272.133 18.487 121.099 1
2019 280.054 133.071 259.793 298.486 30.280 68.973 1
2018 213.678 87.796 329.807 251.024 14.685 -64.098 2
2017 130.506 37.804 448.619 250.407 46.318 -151.894 1
2016 119.106 53.488 451.302 216.773 44.831 -189.698 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
108,44% (2024: 118,46%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,92 (2024: 0,84)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-8,44% (2024: -18,46%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
7,17% (2024: -17,2%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
8,75% (2024: -26,01%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PLUMA IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: BRENGYE VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
07.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 09.06.1995 Înregistrată din 16.08.1995 ANAF
07.10.2026 Data stării juridice 09.06.1995 16.08.1995 ANAF