Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RODSIL PROD SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

RODSIL PROD SRL (CUI 7746939) este înmatriculată din 1995 cu număr ORC J1995000591261 și are sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (cod CAEN 4782). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 109.145 RON și o pierdere netă de 1.026 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 40,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
7746939
Nr. ORC
J1995000591261
EUID
ROONRC.J1995000591261
Înmatriculată
31 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Sârguinţei 15/B, Mun. Târgu Mureş Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
109.145 RON
2025▼ 40,7%
Rezultat net
-1.026 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4782 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (7) · 5 diviziuni
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 109.145 -1.026 62.286 1.290 60.043 -426 —
2024 184.210 22.023 74.191 1.290 95.029 22.623 —
2023 208.745 18.415 40.648 1.290 91.359 52.451 —
2022 184.973 33.436 49.119 1.290 81.536 34.036 —
2021 245.746 50.364 5.622 1.290 101.071 97.138 0
2020 224.268 44.403 9.880 1.290 112.843 100.774 0
2019 211.512 38.556 20.030 1.508 129.454 111.371 0
2018 311.111 67.516 29.241 2.383 119.265 92.815 0
2017 250.800 39.436 27.963 3.257 64.298 40.036 1
2016 195.488 19.381 57.568 1.289 58.000 2.538 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
101,55% (2024: 77,03%)
Datorii / Total active (total active: 61.333 RON)
Solvabilitate generală
0,98 (2024: 1,3)
Total active / Datorii (total active: 61.333 RON)
Autonomie financiară
-0,69% (2024: 23,49%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 61.333 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1,67% (2024: 22,86%)
Profit net / Total active (total active: 61.333 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 97,35%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-0,94% (2024: 11,96%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RODSIL PROD SRL

Reprezentanții firmei sunt: HANC SILVIU IOAN NICOLAE (administrator), HANC RODICA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025