Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDRAX PRODCOM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

ANDRAX PRODCOM SRL (CUI 7883642) este înmatriculată din 1995 cu număr ORC J10/1076/1995 și are sediul în Buzau, județul Buzău. Activitatea principală: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (cod CAEN 0111). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 45.739 RON și un profit net de 31.072 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 104,2% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
7883642
Nr. ORC
J10/1076/1995
EUID
ROONRC.J10/1076/1995
Înmatriculată
30 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. ALEXANDRU MARGHILOMAN 61, Mun. Buzău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
45.739 RON
2022▲ 104,2%
Rezultat net
31.072 RON
2022▲ 731,7%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Secțiunea A · Diviziunea 01 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (2)
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 25 80.279 31.809 97.009 48.539 —
2024 — 11 74.503 31.809 91.208 48.514 —
2023 — 118 74.199 31.809 90.893 48.503 —
2022 45.739 31.072 83.019 28.012 103.391 48.384 —
2021 22.396 3.736 47.652 10.027 54.937 17.312 —
2020 — 6.897 46.551 20.979 39.148 13.576 —
2019 18.598 4.435 24.108 16.115 14.673 6.680 —
2018 25.132 125 42.038 — 44.283 2.245 —
2017 — 0 888.163 — 542.077 -346.086 —
2016 0 0 888.163 0 542.077 -346.086 0

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
63,18% (2021: 73,35%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,58 (2021: 1,36)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
36,82% (2021: 26,65%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
23,65% (2021: 5,75%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
64,22% (2021: 21,58%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
67,93% (2021: 16,68%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDRAX PRODCOM SRL

Reprezentantul firmei este: EREMIA PETRE-IANCU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022