FERD MOBILITY S.R.L.
FERD MOBILITY S.R.L. (CUI 8026774) este înmatriculată din 1995 cu număr ORC J1995001914058 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (cod CAEN 7711). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.981 RON și o pierdere netă de 3.734 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 93,6% față de 2023.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 8026774
- Nr. ORC
- J1995001914058
- EUID
- ROONRC.J1995001914058
- Înmatriculată
- 30 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).
Activitate
În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7711 — Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -3.416 | 348.165 | 9.447 | 62.578 | -276.140 | — |
| 2024 | 9.981 | -3.734 | 347.714 | 11.999 | 62.992 | -272.723 | — |
| 2023 | 155.432 | -50.473 | 381.871 | 14.551 | 96.873 | -268.989 | 1 |
| 2022 | 159.350 | -69.428 | 467.964 | 133.425 | 110.657 | -218.516 | 1 |
| 2021 | 184.500 | -99.507 | 589.893 | 284.033 | 155.314 | -149.088 | 1 |
| 2020 | 256.242 | -54.883 | 353.362 | 205.149 | 97.174 | -49.581 | 1 |
| 2019 | 111.805 | 840 | 46.018 | 4.716 | 45.146 | 5.302 | — |
| 2018 | — | 83.707 | 2.354 | 4.716 | 600 | 2.962 | — |
| 2017 | — | 0 | 124.275 | 24.716 | 18.314 | -81.245 | — |
| 2016 | — | 0 | 124.275 | 24.716 | 18.315 | -81.244 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2024 (vs 2023)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2023-2024
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre FERD MOBILITY S.R.L.
Reprezentantul firmei este: MOLDOVAN FLORIN-PETRU (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | Plătitoare de TVA | Da | Nu | ANAF |
| 02.09.2026 | TVA la încasare | Da | Nu | ANAF |