Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

INSTAL STING 99 SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

INSTAL STING 99 SRL (CUI 8370670) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992016884406 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice (cod CAEN 7499). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,1 milioane RON și un profit net de 136.428 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 48,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
8370670
Nr. ORC
J1992016884406
EUID
ROONRC.J1992016884406
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Int. Reconstrucţiei 1, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.124.766 RON
2025▼ 48,1%
Rezultat net
136.428 RON
2025▼ 68,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7499 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (17) · 9 diviziuni
  • 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
  • 2431 Tragere la rece a barelor
Diviziunea 24 · Industria metalurgică (2)
  • 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
  • 2431 Tragere la rece a barelor
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (4)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 84 · Administrație publică și apărare; asigurări sociale din sistemul public (1)
  • 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.124.766 136.428 1.005.952 1.610.189 1.070.860 1.675.097 —
2024 2.166.852 431.447 575.064 630.534 1.433.906 1.489.376 7
2023 2.429.623 408.091 598.705 741.706 1.346.375 1.489.376 7
2022 2.027.728 436.185 345.635 668.126 1.603.070 1.925.561 10
2021 1.743.934 208.904 483.303 892.717 1.233.622 1.643.036 12
2020 1.487.551 -69.954 370.334 892.893 1.120.477 1.643.036 12
2019 1.498.166 205.888 410.261 951.814 1.171.437 1.712.990 15
2018 1.606.787 228.665 443.124 921.695 1.634.419 2.112.990 15
2017 1.491.771 217.821 546.561 1.038.076 1.666.352 2.157.867 14
2016 2.236.883 425.709 810.391 1.066.807 2.150.426 2.406.842 12

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
37,52% (2024: 27,86%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,67 (2024: 3,59)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
62,48% (2024: 72,14%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
5,09% (2024: 20,9%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
8,14% (2024: 28,97%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
12,13% (2024: 19,91%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre INSTAL STING 99 SRL

Reprezentantul firmei este: GOSOIU CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025