ACVILA ALPIN SRL
ACVILA ALPIN SRL (CUI 8543) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J40/9073/1991 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Alte activități de servicii privind tehnologia informației (cod CAEN 6209, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.014 RON și o pierdere netă de 3.107 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 66,6% față de 2018.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 8543
- Nr. ORC
- J40/9073/1991
- EUID
- ROONRC.J40/9073/1991
- Înmatriculată
- 35 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).
Activitate
În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6209 — Alte activități de servicii privind tehnologia informației). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 | 389.628 | 60.518 | 77.518 | -251.592 | — |
| 2024 | — | 0 | 389.628 | 60.518 | 77.518 | -251.592 | — |
| 2023 | — | 0 | 395.223 | 60.518 | 88.966 | -245.739 | — |
| 2022 | — | 0 | 395.223 | 60.518 | 88.966 | -245.739 | — |
| 2021 | — | 0 | 395.223 | 60.518 | 88.966 | -245.739 | — |
| 2020 | — | 0 | 395.223 | 60.518 | 88.966 | -245.739 | — |
| 2019 | 5.014 | -3.107 | 399.297 | 60.518 | 93.040 | -245.739 | — |
| 2018 | 14.995 | -19.780 | 406.142 | 62.592 | 100.918 | -242.632 | — |
| 2017 | 26.659 | -30.767 | 383.317 | 64.667 | 95.798 | -222.852 | 1 |
| 2016 | 22.715 | -27.761 | 349.541 | 66.742 | 90.714 | -192.085 | 2 |
Indicatori financiari
bilanț 2019 (vs 2018)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2018-2019
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre ACVILA ALPIN SRL
Reprezentantul firmei este: STANCA ROXANA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .