Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MOLDO MUNT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

MOLDO MUNT SRL (CUI 8625048) este înmatriculată din 1996 cu număr ORC J1996001060220 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (cod CAEN 4672). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 476.526 RON, un profit net de 75.125 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 29,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
8625048
Nr. ORC
J1996001060220
EUID
ROONRC.J1996001060220
Înmatriculată
30 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Lacului 8, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
476.526 RON
2025▼ 29,8%
Rezultat net
75.125 RON
2025▼ 55,3%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4672 — Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (18) · 7 diviziuni
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (1)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN Rev.2)
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 476.526 75.125 82.371 1.049 345.541 264.939 1
2024 678.401 168.128 78.929 1.049 419.229 342.036 1
2023 580.940 115.221 86.444 1.771 402.496 318.474 1
2022 566.325 114.147 59.848 2.494 412.192 355.428 0
2021 411.983 66.616 44.110 3.216 645.627 605.327 0
2020 478.852 149.955 36.850 3.938 571.082 538.711 0
2019 546.769 143.297 82.318 1.049 560.235 479.496 0
2018 379.605 55.024 72.788 — 442.671 369.883 0
2017 420.670 77.939 54.262 809 463.707 410.254 0
2016 629.090 127.791 90.748 809 478.339 388.400 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
23,77% (2024: 18,78%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,21 (2024: 5,32)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
76,44% (2024: 81,38%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
21,68% (2024: 40%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
28,36% (2024: 49,16%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,77% (2024: 24,78%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MOLDO MUNT SRL

Reprezentantul firmei este: DULAMĂ PRUTEANU ION (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025