Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COSAN COM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

COSAN COM SRL (CUI 8970020) este înmatriculată din 1996 cu număr ORC J1996000941306 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 934.369 RON, un profit net de 161.693 RON și un număr mediu de 5 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 66,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
8970020
Nr. ORC
J1996000941306
EUID
ROONRC.J1996000941306
Înmatriculată
29 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Lombului 2-4, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
934.369 RON
2025▲ 66,0%
Rezultat net
161.693 RON
2025▼ 41,6%
Angajați
5
2025▲ 25,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (16) · 5 diviziuni
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 934.369 161.693 136.157 43.091 410.980 317.992 5
2024 562.804 276.920 181.035 15.322 571.878 406.299 4
2023 473.891 181.319 89.118 21.864 360.547 293.293 3
2022 236.780 71.651 19.180 21.341 359.812 361.973 2
2021 112.574 -7.915 58.912 22.562 326.673 290.323 2
2020 58.001 -1.384 31.785 22.159 307.863 298.237 1
2019 250.324 76.069 43.833 28.267 315.187 299.621 2
2018 237.064 137.404 13.090 46.182 190.460 223.552 2
2017 216.400 109.111 89.959 115.885 60.221 86.147 2
2016 226.550 17.657 38.549 44.157 41.428 47.036 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
29,99% (2024: 30,83%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,33 (2024: 3,24)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
70,03% (2024: 69,19%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
35,61% (2024: 47,16%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
50,85% (2024: 68,16%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
17,31% (2024: 49,2%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COSAN COM SRL

Reprezentantul firmei este: COŞAN DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
24.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 27.11.1996 Transfer (sosire) din 08.05.2026 ANAF
24.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
24.07.2026 Data stării juridice 27.11.1996 08.05.2026 ANAF
24.07.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj ANAF
24.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
24.07.2026 Număr de înmatriculare J30/941/1996 J1996000941306 ANAF