MITIA VISION S.R.L.
MITIA VISION S.R.L. (CUI 9045863) este înmatriculată din 1996 cu număr ORC J2011000818094 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (cod CAEN 6920). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.250 RON, un profit net de 29.555 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 96,3% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 9045863
- Nr. ORC
- J2011000818094
- EUID
- ROONRC.J2011000818094
- Înmatriculată
- 29 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
- 9604 Activități de întreținere corporală
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare (CAEN Rev.1)
- 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.1)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.250 | 29.555 | 206.357 | 126.090 | 74.507 | -5.760 | 1 |
| 2024 | 60.615 | -12.987 | 258.933 | 141.535 | 77.583 | -39.815 | 1 |
| 2023 | 46.279 | -34.003 | 252.215 | 163.778 | 61.609 | -26.828 | 1 |
| 2022 | 123.789 | -20.754 | 242.454 | 186.020 | 63.609 | 7.175 | 1 |
| 2021 | 85.206 | 3.481 | 205.580 | 208.262 | 37.247 | 27.929 | 1 |
| 2020 | 84.632 | -21.413 | 83.572 | 61.620 | 46.399 | 24.447 | 1 |
| 2019 | 122.240 | 3.025 | 80.065 | 82.725 | 47.961 | 45.860 | 1 |
| 2018 | 148.074 | 35.362 | 9.039 | — | 51.874 | 42.835 | — |
| 2017 | 118.822 | 23.102 | 7.556 | — | 15.029 | 7.473 | 1 |
| 2016 | 112.772 | 19.823 | 22.101 | — | 6.472 | -15.629 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre MITIA VISION S.R.L.
Reprezentanții firmei sunt: DRUŢU JENICA (administrator), TUDORICĂ IOANA ANTONIA (administrator), ŢIŢENTOS MIRELA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru | Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 03.10.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Transfer (sosire) din 05.12.2024 | Transfer (sosire) din 09.09.2026 | ANAF |
| 03.10.2026 | Data stării juridice | 05.12.2024 | 09.09.2026 | ANAF |
| 03.10.2026 | Cod CAEN principal | 5911 | 6920 | ANAF |
| 03.10.2026 | Număr de înmatriculare | J09/818/2011 | J2011000818094 | ANAF |