Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LUMI & COMP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

LUMI & COMP SRL (CUI 9273462) este înmatriculată din 1997 cu număr ORC J32/134/1997 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Activități de arhitectură (cod CAEN 7111). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 74.715 RON, un profit net de 50.734 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 147,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
9273462
Nr. ORC
J32/134/1997
EUID
ROONRC.J32/134/1997
Înmatriculată
29 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. MASARILOR 12, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
74.715 RON
2025▲ 147,3%
Rezultat net
50.734 RON
2025▲ 1.088,1%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
7111 Activități de arhitectură
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7111 Activități de arhitectură

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (1) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2021, 2023, 2025) și ANAF (2022, 2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 74.715 50.734 1.450 174.986 51.600 225.136 1
2024 30.211 4.270 36.229 174.986 35.645 174.402 2
2023 30.211 4.270 36.229 174.986 35.645 174.402 2
2022 30.211 4.270 36.229 174.986 35.645 174.402 2
2021 103.020 7.823 32.585 177.014 25.829 170.258 2
2020 44.720 -42.302 31.879 179.864 14.450 162.435 —
2019 127.479 45.629 32.429 174.333 62.833 204.737 1
2018 41.745 1.046 9.678 178.283 150.346 319.108 1
2017 61.733 1.987 4.005 282.354 39.428 318.062 —
2016 431.316 290.649 4.573 284.111 36.015 316.075 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
0,64% (2024: 17,2%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
156,27 (2024: 5,81)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,36% (2024: 82,8%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
22,39% (2024: 2,03%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
22,53% (2024: 2,45%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
67,9% (2024: 14,13%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LUMI & COMP SRL

Reprezentanții firmei sunt: BOBES LUCIAN (administrator), ALBU LUMINITA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025