Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EDELWEISS SA

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

EDELWEISS SA (CUI 945195) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992001602048 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4639). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.175 RON, un profit net de 601.903 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 28,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
945195
Nr. ORC
J1992001602048
EUID
ROONRC.J1992001602048
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Mărăşeşti 89, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
4.175 RON
2025▲ 28,5%
Rezultat net
601.903 RON
2025▼ 32,2%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (25) · 8 diviziuni
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 64 · Intermedieri financiare, cu excepția activităților de asigurări și ale fondurilor de pensii (1)
  • 6492 Alte activități de creditare
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (3)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 4.175 601.903 13.375 6.321.303 2.363.573 8.824.197 2
2024 3.249 887.357 637.108 6.321.303 2.383.576 8.222.294 2
2023 2.843 307.278 1.281.840 6.321.303 2.105.189 7.334.937 2
2022 4.801 863.896 501.894 6.321.303 2.173.995 9.407.479 2
2021 83.882 1.149 265.711 6.321.303 2.707.610 10.177.277 2
2020 80.897 5.236 896.156 5.321.303 4.879.812 10.719.033 2
2019 7.407 2.285.922 1.892.528 5.321.303 5.870.948 10.713.797 2
2018 1.134 2.956.925 639.700 5.321.303 5.405.732 11.820.983 1
2017 5.276 1.820.673 1.134.917 5.321.303 4.707.319 10.593.697 0
2016 16.585 1.426.996 1.686.029 5.319.966 4.815.042 10.128.671 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
0,15% (2024: 7,32%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
649,34 (2024: 13,66)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
101,6% (2024: 94,46%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,93% (2024: 10,19%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
6,82% (2024: 10,79%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
14.416,84% (2024: 27.311,7%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EDELWEISS SA

Reprezentantul firmei este: BÂRJOVANU DIANA GABRIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025