Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

KAMIS COM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

KAMIS COM SRL (CUI 9591741) este înmatriculată din 1997 cu număr ORC J1997001118124 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.123 RON și un profit net de 7.187 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 61,9% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
9591741
Nr. ORC
J1997001118124
EUID
ROONRC.J1997001118124
Înmatriculată
29 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. GRIGORE ALEXANDRESCU 9, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
11.123 RON
2019▼ 61,9%
Rezultat net
7.187 RON
2019▼ 74,3%
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · 4 diviziuni
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (5)
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
  • 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2020, 2021, 2022 și 2023. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -1.319 1.319 — — -1.319 —
2024 — 0 0 — — 0 —
2019 11.123 7.187 14.903 15.110 49.297 51.173 —
2018 29.226 28.012 22.628 15.110 49.834 43.985 —
2017 79.198 67.607 20.774 15.110 112.811 108.816 —
2016 62.628 59.957 19.571 15.110 67.685 64.893 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
23,14% (2018: 34,84%)
Datorii / Total active (total active: 64.407 RON)
Solvabilitate generală
4,32 (2018: 2,87)
Total active / Datorii (total active: 64.407 RON)
Autonomie financiară
79,45% (2018: 67,73%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 64.407 RON)
Rentabilitate active (ROA)
11,16% (2018: 43,13%)
Profit net / Total active (total active: 64.407 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
14,04% (2018: 63,69%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
64,61% (2018: 95,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre KAMIS COM SRL

Reprezentantul firmei este: KALI ANDREI-IOSIF (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019