Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENERMED IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

ENERMED IMPEX SRL (CUI 9691589) este înmatriculată din 1997 cu număr ORC J1997004024404 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 186.746 RON, un profit net de 20.816 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 10,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
9691589
Nr. ORC
J1997004024404
EUID
ROONRC.J1997004024404
Înmatriculată
29 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Şos. Mihai Bravu 85-93, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
186.746 RON
2024▼ 10,5%
Rezultat net
20.816 RON
2024▼ 56,2%
Angajați
2
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (8) · 5 diviziuni
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2019) și ANAF (2020–2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 186.746 20.816 352.785 207.509 137.891 -7.385 2
2023 208.741 47.573 415.602 231.694 155.706 -28.202 2
2022 71.689 -52.461 449.025 248.171 125.079 -75.775 2
2021 125.402 901 404.182 248.171 132.697 -23.314 2
2020 183.117 40.240 437.854 248.171 165.468 -24.215 2
2019 221.254 18.764 404.868 241.716 98.697 -64.455 2
2018 217.819 -86.653 422.009 241.466 136.859 -43.684 1
2017 368.475 114.289 493.604 350.937 183.214 40.547 1
2016 163.285 -52.793 476.127 295.125 107.260 -73.742 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
102,14% (2023: 107,28%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,98 (2023: 0,93)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-2,14% (2023: -7,28%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,03% (2023: 12,28%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,15% (2023: 22,79%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENERMED IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: POPESCU ȘTEFAN RĂZVAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
29.08.2026 TVA la încasare Nu Da ANAF