Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CENDENIS IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

CENDENIS IMPEX SRL (CUI 9953442) este înmatriculată din 1997 cu număr ORC J08/1177/1997 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.936 RON și un profit net de 12.198 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 28,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
9953442
Nr. ORC
J08/1177/1997
EUID
ROONRC.J08/1177/1997
Înmatriculată
29 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Olarilor 16, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
28.936 RON
2025▲ 28,9%
Rezultat net
12.198 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6220 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 28.936 12.198 140.296 17.711 135.023 12.438 0
2024 22.451 -8.863 137.404 26.952 147.628 37.176 —
2023 41.975 13.165 136.938 36.193 146.784 46.039 —
2022 60.101 32.634 144.201 46.967 130.369 32.874 —
2021 56.947 23.789 141.528 58.386 120.612 37.209 —
2020 41.568 -5.806 139.700 69.804 83.315 13.419 —
2019 41.661 12.009 138.840 81.222 76.843 19.225 —
2018 41.400 7.577 201.471 93.991 114.696 7.216 —
2017 41.795 15.846 242.592 106.759 135.472 -361 —
2016 41.400 21.859 237.029 112.128 108.695 -16.206 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
91,86% (2024: 78,71%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,09 (2024: 1,27)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
8,14% (2024: 21,29%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
7,99% (2024: -5,08%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,07% (2024: -23,84%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
42,16% (2024: -39,48%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CENDENIS IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: CENŢU AUREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
10.10.2026 Cod CAEN principal 6203 6220 ANAF