Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 4.316 au depus bilanț pentru 2018 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 14,6 mld RON, e 65,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 41,0% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 13,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NOETIC ARHITECTURA S.R.L. SRL | 45578714 | 7111 | 55.977 (2025) |
| LIFE STORIES CONCEPT S.R.L. SRL | 46283991 | 7729 | 55.891 (2025) |
| DANLIANA STYLE S.R.L. SRL | 49626644 | 9621 | 55.810 (2025) |
| OPERATIONAL PERFORMANCE ENGINEERING S.R.L. SRL | 47701766 | 7411 | 55.800 (2025) |
| RSA DINU ADRIAN S.R.L. SRL | 46921321 | 3312 | 55.765 (2025) |
| BUYADS AGENCY S.R.L. SRL | 44218008 | 7311 | 55.590 (2025) |
| TITAN PRINT S.R.L. SRL | 39133819 | 1812 | 55.543 (2025) |
| TEORAL COSMETICS SRL SRL | 35577045 | 4778 | 55.406 (2022) |
| OPTIMIZĂRI & MENTENANŢĂ S.R.L. SRL | 47974103 | 4321 | 55.399 (2025) |
| ALINDAVI SRL SRL | 14963647 | 9602 | 55.243 (2025) |
| CDE EXPERT AUDIT S.R.L. SRL | 51080845 | 6920 | 55.200 (2025) |
| MRNHAIRSTUDIO S.R.L. SRL | 50228090 | 9621 | 55.126 (2025) |
| A&A DENTAL FAIRIES S.R.L. SRL | 48632826 | 8623 | 55.091 (2025) |
| EURO DRIVE SRL SRL | 18640517 | 8553 | 55.037 (2020) |
| STABILO SRL SRL | 6236230 | 7111 | 55.000 (2022) |
| FBS ARTFOTO S.R.L. SRL | 40769640 | 7420 | 54.933 (2025) |
| RVM LIMITED S.R.L. SRL | 41517200 | 7112 | 54.847 (2025) |
| AGP PRIXBAS S.R.L. SRL | 38911807 | 4520 | 54.847 (2025) |
| MOTTA SRL SRL | 10476410 | 7020 | 54.825 (2025) |
| RIOGSM SRL SRL | 36401666 | 9510 | 54.745 (2025) |
| UROANDROCARE PLUS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52904180 | 8622 | 54.715 (2025) |
| IOIO REALM S.R.L. SRL | 40720655 | 9329 | 54.710 (2025) |
| JAN-OVI SRL SRL | 7683008 | 4932 | 54.653 (2025) |
| ANDRADEN VISION S.R.L. SRL | 40481590 | 4799 | 54.647 (2025) |
| PASTRANS 78 S.R.L. SRL | 49396197 | 4933 | 54.590 (2025) |
| 53 FILM PRODUCTION S.R.L. SRL | 40053381 | 5911 | 54.400 (2023) |
| EUROPA IMOB 2021 S.R.L. SRL | 44473400 | 6832 | 54.347 (2025) |
| ALTADOR SRL SRL | 17163860 | 6820 | 54.342 (2025) |
| ALETRANSTAXI S.R.L. SRL | 44211239 | 4932 | 54.323 (2025) |
| INTERGABOTTO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44520935 | 4120 | 54.309 (2023) |
| FINANCIAL BUSINESS 2022 S.R.L. SRL | 46842422 | 7020 | 54.299 (2025) |
| EDA ELEGANCE S.R.L. SRL | 52536088 | 4771 | 54.273 (2025) |
| BAC-SOLIFLOR SRL SRL | 22056940 | 5630 | 54.241 (2025) |
| EVERLAND S.A. SA | 33857820 | 6811 | 54.215 (2025) |
| BRAND COOL S.R.L. SRL | 41870669 | 5610 | 54.137 (2025) |
| VARIATE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47488022 | 4120 | 54.103 (2024) |
| DRAVIFLOR SRL SRL | 11732907 | 4711 | 54.068 (2025) |
| AZUR-MARCEL SRL SRL | 27872435 | 4120 | 54.003 (2025) |
| IRIS DREAM S.R.L. SRL | 42188547 | 6820 | 53.992 (2025) |
| LARINGODANA SRL SRL | 36211572 | 8622 | 53.954 (2024) |
| LNCONST TOTAL PREST S.R.L. SRL | 40876680 | 5611 | 53.950 (2024) |
| ATELIER MAC DESIGN S.R.L. SRL | 50380658 | 7111 | 53.950 (2025) |
| CUC WIN S.R.L. SRL | 45684472 | 4776 | 53.794 (2025) |
| KR PARK LOGISTICS S.R.L. SRL | 42973409 | 4511 | 53.790 (2025) |
| RALUCA CLEANING S.R.L. SRL | 50459736 | 8121 | 53.720 (2025) |
| MOVI STARSERV S.R.L. SRL | 46809442 | 4520 | 53.700 (2025) |
| DENY TERM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49372813 | 4332 | 53.695 (2025) |
| A & S ART DIAMOND S.R.L. SRL | 42876481 | 9622 | 53.670 (2025) |
| D.S.T. DENT SRL SRL | 34729072 | 3250 | 53.530 (2025) |
| ZAH AUTOSERVICE SRL-D SRL | 35724880 | 4782 | 53.521 (2025) |