Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 4.881 au depus bilanț pentru 2019 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 17,3 mld RON, e 63,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 38,9% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 18,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| HORIA BABYMED SRL SRL | 36200751 | 8622 | 7.345 (2025) |
| SIN-DOR SRL SRL | 23029928 | 7500 | 7.339 (2019) |
| RAMSTONE S.R.L. SRL | 44184649 | 7022 | 7.291 (2024) |
| VSD GROUP DELIVERY S.R.L. SRL | 46024393 | 4791 | 7.218 (2022) |
| SUPERSOFT SRL SRL | 14283683 | 6210 | 7.200 (2025) |
| GAVRILAŞ BEAUTY S.R.L. SRL | 46103608 | 9602 | 7.174 (2025) |
| ALASKARESERVE S.R.L. SRL | 47729660 | 1413 | 7.150 (2025) |
| ANASTASIA BEAUTY 37 S.R.L. SRL | 39286693 | 9621 | 7.125 (2025) |
| PUNCTIFORM STUDIO S.R.L. SRL | 41592430 | 7111 | 7.074 (2023) |
| IACOB SMILE CENTER S.R.L. SRL | 51248575 | 8623 | 7.065 (2025) |
| THEA MANAGEMENT CONSULT SRL SRL | 34169943 | 6622 | 7.036 (2025) |
| MAKE-UP CONTEXT S.R.L. SRL | 51298956 | 9622 | 7.001 (2025) |
| FARM-SERVICES SRL SRL | 32607826 | 7311 | 7.000 (2025) |
| SARONE 2022 S.R.L. SRL | 46256822 | 4120 | 7.000 (2024) |
| POOLEMY FOTO SERVICE S.R.L. SRL | 39173473 | 4617 | 6.960 (2025) |
| M.C.D. SRL SRL | 949529 | 3109 | 6.900 (2025) |
| MATTEO NAS S.R.L. SRL | 41972510 | 4933 | 6.871 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ STIL-PREST SC | 22522862 | 6820 | 6.860 (2025) |
| ANALYSIS EVAL SRL SRL | 16445145 | 7120 | 6.850 (2022) |
| MV ALTERNATIV INTERNATIONAL SRL SRL | 37362115 | 5320 | 6.837 (2021) |
| CAMPIER SRL SRL | 6699464 | 4673 | 6.739 (2025) |
| DAVID SMART TAXI S.R.L. SRL | 46715011 | 4932 | 6.729 (2024) |
| MELLA SHARP SYSTEM S.R.L. SRL | 48268203 | 6190 | 6.707 (2024) |
| INNOVO SRL SRL | 22584709 | 6201 | 6.699 (2025) |
| NIXART ROMANIA S.R.L. SRL | 47207003 | 7311 | 6.674 (2025) |
| MEN NATURE'S OASIS S.R.L. SRL | 50088379 | 0312 | 6.669 (2025) |
| MARIMEC MIHĂILĂ SRL SRL | 36547735 | 2562 | 6.600 (2025) |
| MATE CU RABDARE S.R.L. SRL | 48787022 | 8569 | 6.600 (2025) |
| IONUŢ MOB EXCLUSIVE S.R.L. SRL | 46930800 | 3109 | 6.580 (2023) |
| CĂTRE SINE S.R.L. SRL | 47131622 | 8559 | 6.574 (2025) |
| ASSET ARCHITECT S.R.L. SRL | 52472553 | 8559 | 6.519 (2025) |
| ANAISA IMPEX SRL SRL | 21246645 | 4719 | 6.505 (2025) |
| MEDICALSERVICE SUNRISE SRL SRL | 36471351 | 3313 | 6.500 (2025) |
| HORGHY SRL SRL | 16182391 | 6831 | 6.500 (2025) |
| NICTUR LIMITED S.R.L. SRL | 41302685 | 4931 | 6.500 (2021) |
| SMART LOFT 3D S.R.L. SRL | 38958583 | 7111 | 6.500 (2025) |
| AMONI ACADEMY S.R.L. SRL | 51812878 | 9622 | 6.494 (2025) |
| COSMOPOLI MEDIA S.R.L. SRL | 44360869 | 5811 | 6.480 (2025) |
| KEPA PREST KONSTRUCT S.R.L. SRL | 39866631 | 4120 | 6.400 (2025) |
| MERY-LAUR COM SERV SRL SRL | 7542106 | 9522 | 6.379 (2025) |
| WIT TECHNOLOGY SRL SRL | 30908300 | 4222 | 6.360 (2022) |
| BEBSI SUNRISE S.R.L. SRL | 50584143 | 4791 | 6.347 (2025) |
| RADU.VLAD EXCLUSIVE S.R.L. SRL | 44771457 | 2361 | 6.300 (2025) |
| MLN RESTRUCT S.R.L. SRL | 40829548 | 4120 | 6.250 (2025) |
| EXPERTBIZ INTELL S.R.L. SRL | 48543338 | 4613 | 6.228 (2025) |
| FOSCIUC ART S.R.L. SRL | 44033670 | 9529 | 6.200 (2025) |
| FASHION FORWARD SRL SRL | 27208284 | 4791 | 6.183 (2023) |
| STAR DERM PROFESIONAL S.R.L. SRL | 52212340 | 9622 | 6.130 (2025) |
| SMART CLEAN RESIDENCE S.R.L. SRL | 41742058 | 8122 | 6.122 (2025) |
| JUNIOR EXPLORER S.R.L. SRL | 44611863 | 9329 | 6.121 (2021) |