Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.663 de firme active, dintre care 5.271 au depus bilanț pentru 2020 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 20,2 mld RON, e 65,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 44,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 16,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SACHIEL ABUNDENT S.R.L. SRL | 48996045 | 4791 | 127.700 (2025) |
| A & A TRADE COM SRL SRL | 32575007 | 4779 | 127.542 (2022) |
| GREENCONS DESIGN S.R.L. SRL | 43193630 | 7112 | 127.500 (2025) |
| ZAGOTEK SRL SRL | 30698380 | 6820 | 127.456 (2025) |
| CIF FLO TRANS S.R.L. SRL | 49909950 | 4933 | 127.438 (2025) |
| MST-AUTOMOBILE S.R.L. SRL | 44790343 | 7711 | 127.379 (2025) |
| BUSINESS CONSULTING GROUP MOLDOVA S.R.L. SRL | 39859073 | 6619 | 127.257 (2025) |
| CLINICA EGIS SRL SRL | 34386233 | 8622 | 127.200 (2025) |
| TECHLADS TREE AGENCY S.R.L. SRL | 47099688 | 6201 | 127.112 (2024) |
| NOMAD ADVERTISING S.R.L. SRL | 34422026 | 7311 | 127.100 (2025) |
| NGC FOUNDRY S.R.L. SRL | 52348246 | 4100 | 126.954 (2025) |
| OLD SCHOOL ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 39690801 | 9002 | 126.929 (2025) |
| GAMING GALAXY S.R.L. SRL | 47772350 | 9329 | 126.899 (2025) |
| MAR STUDIO CONCEPT SRL SRL | 38380381 | 9604 | 126.785 (2025) |
| AID CONSULT 22 S.R.L. SRL | 45701530 | 8299 | 126.591 (2025) |
| CAM TOTAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44166928 | 4100 | 126.477 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ HELITEX SC | 18448130 | 4771 | 126.434 (2025) |
| CIRRO SOLUTIONS SRL SRL | 32113890 | 6210 | 126.329 (2025) |
| ATHLETIC EDGE S.R.L. SRL | 50510324 | 9313 | 126.165 (2025) |
| CRISMALEX SRL SRL | 23163880 | 4120 | 126.035 (2022) |
| ANAMED SRL SRL | 18140490 | 8622 | 125.936 (2025) |
| ELECTRICPAL 96 S.R.L. SRL | 50057488 | 4321 | 125.763 (2025) |
| SMALL INVEST PRO S.R.L. SRL | 50768154 | 4511 | 125.700 (2025) |
| LASER MEDCONSULT SRL SRL | 38380390 | 8622 | 125.560 (2025) |
| CARCAR PARTS S.R.L. SRL | 49229083 | 4532 | 125.524 (2025) |
| MATEEA INVEST SRL SRL | 6616892 | 8230 | 125.516 (2025) |
| BEST HAIR IANNA S.R.L. SRL | 38877772 | 9621 | 125.330 (2025) |
| MP BEST AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 38423008 | 6622 | 125.307 (2025) |
| ELISAV TWO S.R.L. SRL | 43297950 | 4771 | 125.201 (2025) |
| TACOMEX SRL SRL | 992936 | 4711 | 125.197 (2025) |
| ALERISE DENT S.R.L. SRL | 46816601 | 8623 | 125.040 (2025) |
| IMPEX CODRIS SRL SRL | 6327240 | 4719 | 124.963 (2025) |
| COLIN SRL SRL | 7788195 | 4727 | 124.835 (2025) |
| RESTAURANT KARISMA S.R.L. SRL | 35878250 | 5590 | 124.689 (2025) |
| POWERSOUND SRL SRL | 22099437 | 4740 | 124.443 (2025) |
| COSMIFAIN SERVICE SRL SRL | 7211560 | 4711 | 124.328 (2025) |
| DENY.AYAN S.R.L. SRL | 49690035 | 5320 | 124.230 (2025) |
| VAMNEC S.R.L. SRL | 44547264 | 4712 | 124.065 (2025) |
| KYOTRANS 2025 S.R.L. SRL | 51716978 | 4941 | 123.952 (2025) |
| SONDER BRAND STRATEGY & COMMUNICATION S.R.L. SRL | 49349144 | 7311 | 123.699 (2025) |
| LAG EVENTS & SERVICES S.R.L. SRL | 46586014 | 7410 | 123.538 (2025) |
| ORTO MED MORARU S.R.L. SRL | 49325919 | 8623 | 123.530 (2025) |
| THE BRIGHT STARS CONSULTING SRL SRL | 37177479 | 8559 | 123.522 (2025) |
| DENTALLE STOM S.R.L. SRL | 46636597 | 8623 | 123.411 (2025) |
| AUTO MASTER REPARATII & VOPSEA S.R.L. SRL | 50351679 | 9531 | 123.196 (2025) |
| CITYCAR EXPERT S.R.L. SRL | 33988613 | 8299 | 123.180 (2021) |
| ABIRIAN SERVICE SRL SRL | 4158446 | 9531 | 123.015 (2024) |
| TURCU BARBER COMPANY S.R.L. SRL | 50306104 | 9602 | 122.990 (2025) |
| NMD GLOBAL CONSULT SRL SRL | 36578650 | 7020 | 122.918 (2025) |
| DENTSTART ENDO S.R.L. SRL | 46939922 | 8623 | 122.888 (2025) |