Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 6.384 au depus bilanț pentru 2022 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 31,4 mld RON, e 64,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 45,9% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 28,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OFFICE SERVICE CONTAB SRL SRL | 18254230 | 6920 | 69.180 (2025) |
| ALISCOL TRANS SRL SRL | 36986544 | 4941 | 69.070 (2025) |
| RIA HOLDING S.R.L. SRL | 46489534 | 7311 | 69.016 (2025) |
| ALVERNI SRL SRL | 7487338 | 1812 | 68.847 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ GAVICOM PREST SC | 28015052 | 6820 | 68.841 (2025) |
| AZAREL SRL SRL | 33551170 | 4616 | 68.709 (2025) |
| HARD & SOFT STEF S.R.L. SRL | 46823196 | 6201 | 68.702 (2025) |
| SITEGENIUS S.R.L. SRL | 47834126 | 6831 | 68.543 (2025) |
| XADA COM SRL SRL | 11111195 | 9313 | 68.518 (2025) |
| WEB HOUSE INNOVATION S.R.L. SRL | 43808710 | 6210 | 68.415 (2025) |
| CARMEN DESIGN CONSTRUCT SRL SRL | 23040608 | 4778 | 68.400 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ NEW LIFE SC | 22641529 | 6820 | 68.324 (2025) |
| WESEEYOU SECURITY S.R.L. SRL | 33143678 | 8020 | 68.022 (2025) |
| ELI TOUR TOURING S.R.L. SRL | 44448449 | 7912 | 67.898 (2025) |
| VENTO ENISHI S.R.L. SRL | 52667830 | 5630 | 67.850 (2025) |
| PINGOLEX S.R.L. SRL | 40953251 | 4755 | 67.779 (2025) |
| AERIAL BLISS STUDIO S.R.L. SRL | 41354587 | 9313 | 67.730 (2025) |
| MARIMIR AUTOPRO S.R.L. SRL | 42038469 | 4532 | 67.624 (2025) |
| ENEEA'S BUSSINES NEW TEHNOLOGY SRL SRL | 37278970 | 4619 | 67.617 (2022) |
| VEREŞ GROUP S.R.L. SRL | 40852982 | 0149 | 67.582 (2025) |
| SMART HORIZON S.R.L. SRL | 43505562 | 6202 | 67.488 (2025) |
| TEHNOSERV BRAND S.R.L. SRL | 42920021 | 7120 | 67.470 (2025) |
| MTC GOLD TRANS S.R.L. SRL | 51458151 | 4933 | 67.402 (2025) |
| ALMACO IND SRL SRL | 38199580 | 7022 | 67.331 (2025) |
| DANYROM AUTO SRL SRL | 38214877 | 4782 | 67.297 (2025) |
| SELPA PROD COM SRL SRL | 5002347 | 4772 | 67.177 (2025) |
| PROURBIX SRL SRL | 7911998 | 1412 | 67.050 (2025) |
| FRANCU GABRIEL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47428039 | 4120 | 67.040 (2025) |
| AB AUTO CLINIC S.R.L. SRL | 51737547 | 4782 | 67.006 (2025) |
| BACRIN COM SRL SRL | 15843916 | 7020 | 66.998 (2025) |
| EVO CASA IMOB S.R.L. SRL | 52082429 | 6831 | 66.918 (2025) |
| SABATINO SRL SRL | 17812908 | 5630 | 66.902 (2025) |
| 76 ALY SRL SRL | 23185650 | 5210 | 66.892 (2025) |
| DPC OFFICE SRL SRL | 35663308 | 6920 | 66.756 (2025) |
| ESLE TRANS S.R.L. SRL | 47099670 | 4941 | 66.750 (2024) |
| COLEEN-GAB S.R.L. SRL | 52446929 | 6039 | 66.725 (2025) |
| DAV IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 33939475 | 4651 | 66.648 (2025) |
| RESMIN SRL SRL | 7257649 | 7111 | 66.600 (2025) |
| IONAŞ JUSTCONSULT S.R.L. SRL | 39126714 | 7320 | 66.582 (2025) |
| CAREX SRL SRL | 951642 | 6820 | 66.528 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ARTA CROITORILOR SC | 946565 | 1392 | 66.500 (2025) |
| RYGCENTER DESIGN S.R.L. SRL | 43563601 | 4619 | 66.400 (2025) |
| BASE EXCELLENT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45252075 | 7022 | 66.221 (2025) |
| GRANOVI EXIM SRL SRL | 26523453 | 2370 | 66.200 (2025) |
| COMENERA SRL SRL | 22563242 | 4776 | 66.196 (2025) |
| PRIMEXPERT SRL SRL | 16260309 | 6920 | 66.150 (2025) |
| CELESTIALCODE S.R.L. SRL | 52315893 | 6210 | 66.043 (2025) |
| ROTSIN AUTOMOBILE S.R.L. SRL | 45711623 | 4511 | 66.000 (2024) |
| CHICOSTA S.R.L. SRL | 47693094 | 5610 | 65.772 (2025) |
| HERCOR SRL SRL | 17847493 | 5590 | 65.626 (2025) |