Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 6.384 au depus bilanț pentru 2022 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 31,4 mld RON, e 64,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 45,9% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 28,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| THE ART OF BEAUTY ACADEMY S.R.L. SRL | 47329388 | 8559 | 53.339 (2025) |
| LUCKY CREDIT S.R.L. SRL | 41826647 | 6492 | 53.313 (2025) |
| G - MIDAS TERRITORY S.R.L. SRL | 46334980 | 7722 | 53.313 (2025) |
| I.B.PLASTEC SRL SRL | 37137067 | 2225 | 53.262 (2025) |
| HERA CENTER S.R.L. SRL | 36704104 | 7430 | 53.231 (2025) |
| MAKE UP ALINA SMĂU SRL SRL | 37815780 | 9622 | 53.210 (2025) |
| IOSIM COM TEXTILE S.R.L. SRL | 39902149 | 4751 | 53.145 (2025) |
| PATRICKSERV INSTAL SRL SRL | 31479320 | 4322 | 53.144 (2025) |
| FORTUNA TRUK SRL SRL | 32550355 | 4941 | 52.994 (2019) |
| EASY TRANS CONCEPT S.R.L. SRL | 45518631 | 4941 | 52.985 (2025) |
| ARTFINE FC S.R.L. SRL | 45871900 | 9621 | 52.942 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ PELE LUX SERV SC | 22651654 | 1424 | 52.915 (2025) |
| MEGA CARPETS S.R.L. SRL | 42105304 | 4791 | 52.912 (2025) |
| LAUROLEX COMIXT SRL SRL | 9458908 | 4771 | 52.896 (2025) |
| EXLUANA COM SRL SRL | 6699952 | 6622 | 52.886 (2025) |
| CAPORALY-MIRAL S.R.L. SRL | 52119110 | 5630 | 52.797 (2025) |
| CONDREA TESL SRL SRL | 35521923 | 8552 | 52.770 (2025) |
| BIPLAN SRL SRL | 8926873 | 4771 | 52.641 (2025) |
| AXA PUBLICONS SRL SRL | 33130988 | 7311 | 52.545 (2025) |
| BTC AUTO DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 47517918 | 4782 | 52.536 (2025) |
| MEDRAG SRL SRL | 16906354 | 8621 | 52.509 (2025) |
| AMA-BUILDING SRL SRL | 12136910 | 4100 | 52.485 (2025) |
| EG RESULT & CARE S.R.L. SRL | 49010198 | 8622 | 52.460 (2025) |
| INFANTA SRL SRL | 15129276 | 6820 | 52.443 (2025) |
| RAICER PROD S.R.L. SRL | 44978046 | 1399 | 52.410 (2025) |
| LIVART MEDIA SRL SRL | 37777902 | 7420 | 52.378 (2025) |
| WMM COFFEE S.R.L. SRL | 50320273 | 5630 | 52.298 (2025) |
| ELCO-M SRL SRL | 951030 | 4685 | 52.153 (2025) |
| MARKSTEINER INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 51305115 | 7020 | 52.065 (2025) |
| DARY & TUDY S.R.L. SRL | 51409256 | 4771 | 52.006 (2025) |
| ART PLUS CONCEPT S.R.L. SRL | 48460925 | 7420 | 51.980 (2023) |
| CREATIV ANITAT SRL SRL | 37315938 | 9621 | 51.945 (2025) |
| FLANDO 2005 SRL SRL | 17607245 | 6622 | 51.912 (2025) |
| AMALEX AUTOTECHNIC S.R.L. SRL | 33419847 | 4520 | 51.875 (2025) |
| 3KRPM S.R.L. SRL | 51669906 | 4933 | 51.874 (2025) |
| BAM TEXTILE S.R.L. SRL | 40885882 | 4712 | 51.794 (2025) |
| ARDELEANU ENDO S.R.L. SRL | 49352590 | 8623 | 51.770 (2025) |
| MADALINA EB ESTETIC S.R.L. SRL | 46605477 | 9622 | 51.700 (2025) |
| MALI BEAUTY S.R.L. SRL | 46336751 | 9622 | 51.630 (2025) |
| DAVISAR REAB S.R.L. SRL | 42869301 | 8622 | 51.630 (2025) |
| SALBERO SRL SRL | 12329830 | 4672 | 51.509 (2025) |
| LINIA ART SRL SRL | 21131637 | 7414 | 51.451 (2025) |
| MONKZILLA DESIGN S.R.L. SRL | 45797935 | 7410 | 51.300 (2025) |
| GABOPTIX INTERNAŢIONAL S.R.L. SRL | 46586057 | 3250 | 51.293 (2025) |
| THEIA UNO S.R.L. SRL | 43541980 | 4791 | 51.266 (2025) |
| ICE-POP SRL SRL | 16923371 | 9522 | 51.250 (2025) |
| MIHVIR RECYCLING S.R.L. SRL | 40284025 | 3811 | 51.222 (2025) |
| TRANCRIST SRL SRL | 7458928 | 4612 | 51.185 (2025) |
| MD ADAM GROUP S.R.L. SRL | 45745138 | 4932 | 51.137 (2025) |
| 2B LIVE MEDIA S.R.L. SRL | 40656838 | 5911 | 51.100 (2025) |