Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 6.840 au depus bilanț pentru 2023 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 38,5 mld RON, e 69,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 57,3% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 22,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CAMPOUNION S.R.L. SRL | 51960300 | 5611 | 45.643 (2025) |
| SIBGAL IMPEX SRL SRL | 8435540 | 4612 | 45.638 (2025) |
| SIL LOGISTIC INVEST S.R.L. SRL | 43752961 | 4799 | 45.598 (2025) |
| PUFOSSU 99 LIMITED S.R.L. SRL | 45951197 | 4933 | 45.463 (2025) |
| AB JOB SERVICE ROMÂNIA S.R.L. SRL | 45333870 | 7810 | 45.460 (2025) |
| BC CONS CONCEPT S.R.L. SRL | 50296124 | 7112 | 45.439 (2025) |
| ACT GSM CENTER S.R.L. SRL | 46875675 | 9512 | 45.425 (2025) |
| BP-NAIL CONCEPT S.R.L. SRL | 45857476 | 8559 | 45.420 (2025) |
| OEM LIGHT S.R.L. SRL | 50841557 | 4782 | 45.356 (2025) |
| HESALITE INC S.R.L. SRL | 43063363 | 7112 | 45.338 (2024) |
| R-VAL NET SRL SRL | 17494227 | 4520 | 45.308 (2025) |
| NEW SPLASH SRL SRL | 36334834 | 4120 | 45.274 (2025) |
| SILK MAT DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 48171790 | 4712 | 45.184 (2025) |
| ANDY-CON-TONY COM SRL SRL | 6106877 | 6492 | 45.001 (2022) |
| CENTRUL DE SERVICII PENTRU MANAGEMENT PUBLIC ŞI PRIVAT SRL SRL | 29629999 | 6920 | 45.000 (2025) |
| ACAGAZ PROIECT S.R.L. SRL | 47894829 | 7112 | 45.000 (2025) |
| ALMADA SRL SRL | 9118680 | 4711 | 44.960 (2025) |
| RED DDS S.R.L. SRL | 50466261 | 4933 | 44.958 (2025) |
| BLACK ANGLE S.R.L. SRL | 37514086 | 9602 | 44.900 (2025) |
| M BEAUTY ARTIST S.R.L. SRL | 47880181 | 9622 | 44.887 (2025) |
| EGC CRISTIAN SRL SRL | 18492054 | 4711 | 44.788 (2025) |
| OPTIC ONE SRL SRL | 37380448 | 4778 | 44.771 (2025) |
| AMG INSURANCE S.R.L. SRL | 40805417 | 6622 | 44.753 (2025) |
| CLEVER FINISAJE S.R.L. SRL | 48438979 | 4333 | 44.749 (2025) |
| EUROTAM TRANS LOGISTIC S.R.L. SRL | 52489148 | 4941 | 44.670 (2025) |
| EGERIA TECH S.R.L. SRL | 49298130 | 6311 | 44.645 (2025) |
| KATHY KADORS S.R.L. SRL | 52744224 | 4616 | 44.575 (2025) |
| DIGITAL EXPLORE S.R.L. SRL | 45495945 | 4669 | 44.400 (2025) |
| ELSATE GREEN SRL SRL | 32975780 | 4120 | 44.394 (2025) |
| INAN GROUP SRL SRL | 33370115 | 4511 | 44.333 (2025) |
| SARA SRL SRL | 953473 | 6820 | 44.235 (2025) |
| MAGMITASIG S.R.L. SRL | 40935964 | 6622 | 44.230 (2025) |
| PIESA NET DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 39537523 | 4782 | 44.227 (2025) |
| IRY-MIHA MED S.R.L. SRL | 44077324 | 8690 | 44.202 (2025) |
| WALLYTOP SRL SRL | 16199865 | 1392 | 44.130 (2025) |
| CIPRIAN CLEANING S.R.L. SRL | 43093623 | 8122 | 44.100 (2025) |
| UNIFLORA PROIECTARE S.R.L. SRL | 47992924 | 7112 | 43.969 (2025) |
| INFISSIUM CG S.R.L. SRL | 52560868 | 4752 | 43.964 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ STHIL GRUP SC | 18911110 | 6820 | 43.882 (2025) |
| PAPY AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 33231214 | 6622 | 43.795 (2025) |
| EASY MEDIA CORPORATION S.R.L. SRL | 40885858 | 6010 | 43.761 (2025) |
| ENTRYSOFT IT S.R.L. SRL | 42191305 | 6202 | 43.684 (2025) |
| TERMINSTAL DESIGN SRL SRL | 16254501 | 4322 | 43.613 (2025) |
| CONTESTĂ.RO S.R.L. SRL | 39932662 | 7020 | 43.609 (2025) |
| VASLENA SRL SRL | 15136672 | 4771 | 43.601 (2025) |
| PETERBILT EXPRESS S.R.L. SRL | 45310680 | 4941 | 43.503 (2025) |
| EU QUALITY TRAINER SRL SRL | 27459928 | 8559 | 43.494 (2017) |
| LARISA EXPRESS SRL SRL | 38112915 | 4941 | 43.358 (2025) |
| RURU FUSION BAR S.R.L. SRL | 52201015 | 5630 | 43.265 (2025) |
| RO-IBER TRUST SRL SRL | 28198006 | 6832 | 43.250 (2025) |