Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.663 de firme active, dintre care 6.842 au depus bilanț pentru 2023 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 38,5 mld RON, e 69,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 57,2% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 22,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ELECTRO CONFIDENT SRL SRL | 21790166 | 4321 | 94.358 (2025) |
| MUNTEANU EXPRESS S.R.L. SRL | 46392611 | 5320 | 94.331 (2025) |
| SERVICII ENERGETICE MOLDOVA SA SA | 29386768 | 4222 | 94.273 (2025) |
| VLAD.STUDIO DESIGN S.R.L. SRL | 38936178 | 7111 | 94.204 (2025) |
| FLEXISIL S.R.L. SRL | 51450751 | 6210 | 94.134 (2025) |
| BUTICA INOVATION S.R.L. SRL | 45584864 | 1071 | 94.129 (2024) |
| STAD EXPERT SRL SRL | 30186259 | 7490 | 94.056 (2025) |
| BEAUTY FACTORY CONCEPT S.R.L. SRL | 39449820 | 8559 | 94.039 (2025) |
| ROCA PROIECT S.R.L. SRL | 50724158 | 7022 | 94.000 (2025) |
| DRANATI S.R.L. SRL | 48126306 | 5630 | 93.965 (2025) |
| MUSIC AWARDS SRL SRL | 31385462 | 9002 | 93.891 (2025) |
| MC EDIL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48699893 | 4100 | 93.800 (2025) |
| AV STREET EATS S.R.L. SRL | 48450387 | 5611 | 93.635 (2024) |
| DP RISTRUTTURAZIONI 26 S.R.L. SRL | 44820681 | 4120 | 93.416 (2023) |
| VANIAS DENT S.R.L. SRL | 41065791 | 8623 | 93.409 (2025) |
| CAPORAMA SERV SRL SRL | 31360026 | 8122 | 93.363 (2025) |
| VISUAL CREATIVE SRL SRL | 35576058 | 7311 | 93.167 (2025) |
| AUTOMED 90 S.R.L. SRL | 43079130 | 9531 | 93.080 (2025) |
| DINA CRIS SRL SRL | 16234016 | 4719 | 93.062 (2025) |
| URBAN INSTAL CONSTRUCT 4D S.R.L. SRL | 52489130 | 4322 | 93.000 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ NESSEL SC | 28316578 | 6820 | 92.965 (2025) |
| CRYSTALSTACK SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52446902 | 6210 | 92.953 (2025) |
| EOS IMPEX SRL SRL | 24340808 | 4690 | 92.901 (2025) |
| TAPI STYL SRL SRL | 36572216 | 1392 | 92.800 (2025) |
| DENTALEX SMILE S.R.L. SRL | 47420531 | 8623 | 92.634 (2025) |
| VLANDRA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49656050 | 4120 | 92.630 (2025) |
| ARTENE SERVICE S.R.L. SRL | 39938363 | 9610 | 92.610 (2025) |
| GHSOLUTIONS S.R.L. SRL | 42517607 | 6311 | 92.578 (2025) |
| PUNCT FORTE SRL SRL | 22307325 | 7490 | 92.517 (2025) |
| DRADENT 2022 S.R.L. SRL | 49863632 | 8623 | 92.500 (2025) |
| ANIRO TOUR S.R.L. SRL | 47659335 | 5621 | 92.401 (2025) |
| DĂMOC VIDEO SRL SRL | 21634485 | 7420 | 92.295 (2025) |
| REDA SERV SRL SRL | 35242678 | 9522 | 92.244 (2025) |
| FASHION CHIC DEYA S.R.L. SRL | 47436481 | 4771 | 92.137 (2025) |
| ALEX-GOLD SRL SRL | 21165516 | 9525 | 91.990 (2025) |
| ANCA CONCEPT BEAUTY STYLING S.R.L. SRL | 47228251 | 9621 | 91.990 (2024) |
| GEOMETRIC TOP SRL SRL | 35353765 | 7112 | 91.930 (2025) |
| PADI DEVELOPMENT SRL SRL | 37832454 | 6812 | 91.852 (2025) |
| BAP MEDICARE S.R.L. SRL | 41541437 | 8622 | 91.744 (2025) |
| CERGEYAN S.R.L. SRL | 47592898 | 4933 | 91.681 (2024) |
| ADVERTURO S.R.L. SRL | 40615749 | 7311 | 91.500 (2025) |
| CRIŞAN CONSULT 57 S.R.L. SRL | 42088270 | 7112 | 91.500 (2025) |
| ACCESORII AUTO PLUS S.R.L. SRL | 52224132 | 4782 | 91.485 (2025) |
| NEUROAND S.R.L. SRL | 39848546 | 8622 | 91.380 (2025) |
| GLOBAL MANAGEMENT ADVISORS S.R.L. SRL | 33365747 | 7020 | 91.278 (2022) |
| FIN BAC SERV S.R.L. SRL | 48564250 | 6619 | 91.276 (2025) |
| ANDYMAT CLUB SRL SRL | 948922 | 5630 | 91.262 (2025) |
| DD WEB & SOFTWARE SOLUTION S.R.L. SRL | 40415155 | 6210 | 91.233 (2025) |
| ART APARTMENTS S.R.L. SRL | 41341889 | 4120 | 91.193 (2025) |
| IRMY FAMILY SRL SRL | 32455043 | 4711 | 91.125 (2025) |