Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 7.807 au depus bilanț pentru 2025 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 45,6 mld RON, e 70,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 61,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,3%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RESERVIGO S.R.L. SRL | 50145695 | 6399 | 28.607 (2025) |
| ŢARION-COM SRL SRL | 17354274 | 4771 | 28.601 (2025) |
| PIC INFISSI S.R.L. SRL | 52602904 | 4619 | 28.490 (2025) |
| ELECTRO ROCIMA S.R.L. SRL | 50103177 | 4321 | 28.410 (2025) |
| M-ZET AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 30320899 | 6629 | 28.394 (2023) |
| SPEED 4U CONNECT S.R.L. SRL | 43576938 | 5320 | 28.311 (2022) |
| CDM THOR DESIGN S.R.L. SRL | 50193366 | 6820 | 28.311 (2025) |
| SIMO'S HAIR ADDICTION S.R.L. SRL | 50117156 | 9621 | 28.170 (2025) |
| ATELIERE ARC-DE-CIEL S.R.L. SRL | 36397743 | 1399 | 28.129 (2025) |
| NAIE DESIGN S.R.L. SRL | 36967887 | 7410 | 28.100 (2025) |
| BACK-UP ACCOUNTING EXPERT S.R.L. SRL | 43707219 | 6920 | 28.060 (2025) |
| TDAY CONFORT S.R.L. SRL | 49725982 | 4933 | 28.055 (2025) |
| TAXI LAC S.R.L. SRL | 47592880 | 4932 | 28.010 (2025) |
| SPOR-LINES S.R.L. SRL | 14828438 | 7810 | 28.000 (2025) |
| ELIXIR-BODY S.R.L. SRL | 48875230 | 9604 | 27.953 (2025) |
| MSC OFFICE CONSULT S.R.L. SRL | 36366151 | 7120 | 27.951 (2022) |
| DINO GAZ S.R.L. SRL | 49159433 | 4681 | 27.748 (2025) |
| SIL DESIGN SRL SRL | 16699097 | 4333 | 27.708 (2025) |
| AMAS LAND S.R.L. SRL | 51784697 | 9329 | 27.523 (2025) |
| IANIUSTIN S.R.L. SRL | 49925760 | 4333 | 27.500 (2025) |
| VALENCIA DYNASTY S.R.L. SRL | 47872642 | 5630 | 27.460 (2023) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DINAMIC H.M. SC | 23438779 | 6820 | 27.450 (2025) |
| SAVIN & CO SRL SRL | 3591564 | 4120 | 27.407 (2025) |
| LIVIO & CRISTIAN SRL SRL | 37521440 | 6831 | 27.397 (2025) |
| INFO CONT SERV SRL SRL | 6896377 | 6920 | 27.344 (2025) |
| RARALM PRO S.R.L. SRL | 39692390 | 7020 | 27.300 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DATIVAS AUTOSERV SC | 29494450 | 4520 | 27.250 (2025) |
| LADONET.COM SRL SRL | 37877685 | 6201 | 27.200 (2021) |
| DIESEL BROKER SRL SRL | 32969869 | 7020 | 27.165 (2025) |
| M & C FIRE SHOW S.R.L. SRL | 48301571 | 9329 | 27.017 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ TEHNICA SC | 946689 | 6820 | 27.000 (2025) |
| CLERO EXPERT SRL SRL | 33842200 | 7022 | 27.000 (2025) |
| FULL AUTO TRADE SRL SRL | 37727890 | 4933 | 26.895 (2025) |
| LUMANU BUSINESS SRL SRL | 21698624 | 4775 | 26.834 (2025) |
| BH SERVICII S.R.L. SRL | 43435920 | 7020 | 26.832 (2024) |
| INFOGENO CONSULT SRL SRL | 34955533 | 7112 | 26.625 (2025) |
| DARMIO PREST SRL SRL | 4158365 | 4532 | 26.619 (2025) |
| ELS SERVCONSULT S.R.L. SRL | 39759082 | 8210 | 26.601 (2025) |
| HESS CONSULT S.R.L. SRL | 41206122 | 7490 | 26.582 (2022) |
| VIOBOMAR SRL SRL | 11847125 | 4711 | 26.524 (2025) |
| TA BUSINESS 71 S.R.L. SRL | 47000228 | 4642 | 26.472 (2025) |
| CYBER TRUST S.R.L. SRL | 41603963 | 6201 | 26.454 (2025) |
| VIRTUCONSULT ADVISORS S.R.L. SRL | 50137900 | 6622 | 26.318 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ALSET CONF SC | 18523070 | 1413 | 26.250 (2025) |
| BIOBI MEDICAL SRL SRL | 31346641 | 8610 | 26.195 (2018) |
| CANT EXPRES S.R.L. SRL | 46456510 | 3109 | 26.109 (2025) |
| CERT SRL SRL | 979538 | 8559 | 26.101 (2025) |
| NEURODERMAMED SRL SRL | 35877484 | 8622 | 26.054 (2025) |
| FLUYD DESIGNOID HOUSE S.R.L. SRL | 50894195 | 7411 | 25.920 (2025) |
| ISOSCEL STATI S.R.L. SRL | 45771030 | 8559 | 25.890 (2025) |