Firme din Bihor
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Bihor are 57.530 de firme active, dintre care 18.510 au depus bilanț pentru 2019 — locul 5 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 104,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 34,8 mld RON, e 2,2% din totalul național (locul 10); firma medie facturează cu 38,7% sub media țării. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 18,0%.
Primele trei sectoare fac 20,2% din cifra de afaceri a județului. Oradea, Sânmartin și Sântandrei adună 52,4% din firmele județului. 35.558 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 33.120 de persoane; 84,5% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 217 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Bihor
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BEJANICO S.R.L. SRL | 35331783 | 6622 | 113.924 (2025) |
| DILLER BYTECH S.R.L. SRL | 43984406 | 2611 | 113.910 (2025) |
| VARGA CSABA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43792915 | 4120 | 113.910 (2024) |
| DORMAR TAX S.R.L. SRL | 45894784 | 5611 | 113.892 (2025) |
| JVN WOOD TRANS S.R.L. SRL | 48983061 | 4941 | 113.885 (2025) |
| BALAGIO SRL SRL | 14204604 | 6820 | 113.844 (2025) |
| BENNY EXPRESS DOI S.R.L. SRL | 46893698 | 4932 | 113.786 (2025) |
| CLASIC RENO SRL SRL | 32414078 | 4771 | 113.767 (2025) |
| FILTONEX COM SRL SRL | 9962637 | 4941 | 113.758 (2025) |
| HERBAL GREEN FIELDS S.R.L. SRL | 39280267 | 4638 | 113.752 (2025) |
| RASILAR CONCEPT 94 S.R.L. SRL | 45700020 | 5320 | 113.719 (2025) |
| FIN PROIECT SRL SRL | 14136925 | 6820 | 113.702 (2025) |
| LIVIRAMIS EXIM SRL SRL | 5858782 | 4719 | 113.702 (2025) |
| MATESTE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49876748 | 4399 | 113.700 (2025) |
| BALAJ INVESTMENT S.R.L. SRL | 45264495 | 4781 | 113.697 (2024) |
| BOGOSI ERIKA AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 35428698 | 6622 | 113.669 (2025) |
| CONSTRUCTPIP S.R.L. SRL | 39295039 | 4120 | 113.650 (2025) |
| RABOT PROD SRL SRL | 7912322 | 4711 | 113.635 (2025) |
| TOPO LANDMARK SRL SRL | 37929873 | 7112 | 113.633 (2025) |
| SUCESO INOVA S.R.L. SRL | 45174414 | 1520 | 113.630 (2025) |
| STEF & RICH S.R.L. SRL | 40599767 | 4100 | 113.625 (2025) |
| CEALERA BEAUTY S.R.L. SRL | 40309570 | 4941 | 113.602 (2025) |
| PROFESIONAL REŢELE INSTAL S.R.L. SRL | 40179240 | 4322 | 113.600 (2025) |
| STUDIO NET SRL SRL | 22651220 | 7420 | 113.593 (2025) |
| GHERMALINA COM SRL SRL | 5355241 | 4711 | 113.568 (2025) |
| RENA'S LEARNING CENTER S.R.L. SRL | 46583441 | 8559 | 113.555 (2025) |
| NEXT VICTORY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51665998 | 7491 | 113.527 (2025) |
| HAINA PE OM S.R.L. SRL | 39295055 | 1419 | 113.470 (2025) |
| G & L COM-PROD SRL SRL | 92438 | 2599 | 113.408 (2025) |
| CARLEX SERVICE SRL SRL | 4207557 | 8009 | 113.354 (2025) |
| TIMOTEX SRL SRL | 19162194 | 1071 | 113.343 (2025) |
| AUTO TOP PRIME S.R.L. SRL | 46310107 | 4782 | 113.330 (2025) |
| EDINA TUNDE AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 44028968 | 6622 | 113.326 (2025) |
| REVIRA COMIMPEX SRL SRL | 7830575 | 4711 | 113.302 (2025) |
| SEBIO S.R.L. SRL | 52182185 | 7112 | 113.301 (2025) |
| LAFELI SRL SRL | 15250382 | 4711 | 113.289 (2025) |
| VLASTA PROJECT S.R.L. SRL | 46678304 | 7112 | 113.280 (2025) |
| TAPIŢERIA BLONDELE S.R.L. SRL | 40207910 | 1399 | 113.271 (2025) |
| SMILE POINT DENTAL S.R.L. SRL | 46062389 | 8623 | 113.260 (2025) |
| KIDA BESTCONSULT S.R.L. SRL | 52164600 | 6210 | 113.241 (2025) |
| AUDIO MAX SRL SRL | 7606536 | 7420 | 113.226 (2025) |
| ECOM DONE WELL S.R.L. SRL | 47710853 | 4791 | 113.224 (2025) |
| DRIMCAR TAXI SRL SRL | 33316183 | 4933 | 113.219 (2025) |
| BLANICO SRL SRL | 24049435 | 6311 | 113.218 (2025) |
| DELIDEN AYSHA S.R.L. SRL | 45421336 | 5630 | 113.156 (2025) |
| HAMSA INSTAL S.R.L. SRL | 43992069 | 4322 | 113.130 (2025) |
| YMAVI-SCOPE S.R.L. SRL | 46793257 | 8123 | 113.100 (2025) |
| JAMI FREEZ S.R.L. SRL | 46363527 | 1039 | 113.100 (2025) |
| UTILAJE. CASI S.R.L. SRL | 38282758 | 7120 | 113.088 (2025) |
| BAIKALCARMIL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43899823 | 4673 | 112.998 (2025) |