Firme din Bihor
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Bihor are 57.530 de firme active, dintre care 19.874 au depus bilanț pentru 2020 — locul 5 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 104,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 36,6 mld RON, e 2,4% din totalul național (locul 9); firma medie facturează cu 34,5% sub media țării. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 5,3%.
Primele trei sectoare fac 20,7% din cifra de afaceri a județului. Oradea, Sânmartin și Sântandrei adună 52,4% din firmele județului. 35.558 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 33.120 de persoane; 84,5% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 217 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Bihor
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IDEATAM FABRY CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46237944 | 4100 | 118.802 (2022) |
| CREDANCE SRL SRL | 28600382 | 7022 | 118.730 (2025) |
| VADARANA S.R.L. SRL | 46185934 | 6820 | 118.724 (2025) |
| TE TAXEZ SRL SRL | 15962518 | 4932 | 118.702 (2025) |
| FAST TAXI SRL SRL | 38495764 | 4933 | 118.620 (2025) |
| CODRIN BRADEA PROD S.R.L. SRL | 40601026 | 9020 | 118.620 (2025) |
| LUKACS MAGAZIN S.R.L. SRL | 45549379 | 4711 | 118.611 (2025) |
| PROCONSULTMUN S.R.L. SRL | 48046576 | 7499 | 118.580 (2025) |
| PAULARALUCA SRL SRL | 31605363 | 4754 | 118.527 (2025) |
| BLACK MUSIC PRO SRL SRL | 37392221 | 5920 | 118.500 (2025) |
| GLOBAL SECURITY TRADE S.R.L. SRL | 48890655 | 4321 | 118.500 (2025) |
| BENAC WALLDESIGN S.R.L. SRL | 44442160 | 4333 | 118.480 (2025) |
| VARADINUM TRANSLATIONS S.R.L. SRL | 40669765 | 7430 | 118.469 (2025) |
| DUMA PROIECT SRL SRL | 3950552 | 7112 | 118.464 (2025) |
| TINCĂU AUTO S.R.L. SRL | 40595161 | 4781 | 118.452 (2025) |
| LIFELINE MEDICAL S.R.L. SRL | 48344629 | 8623 | 118.431 (2025) |
| NYANTO CIM S.R.L. SRL | 46119400 | 4619 | 118.426 (2025) |
| TVH INVEST S.R.L. SRL | 49065304 | 5520 | 118.399 (2025) |
| EUROPROJECT INGINER S.R.L. SRL | 43606133 | 4791 | 118.364 (2023) |
| DERATIZAT MAIOR S.R.L. SRL | 42279556 | 8123 | 118.360 (2025) |
| EMESAN PROCONS SRL SRL | 28510581 | 7112 | 118.350 (2025) |
| NISTORLAVICLAU S.R.L. SRL | 42752408 | 6820 | 118.280 (2025) |
| FOGHIȘ DAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46363535 | 4312 | 118.250 (2025) |
| FELILARI SRL SRL | 17117260 | 5520 | 118.208 (2025) |
| BEYOND DIGITAL MARKETING S.R.L. SRL | 45693306 | 7311 | 118.162 (2025) |
| NUFARUL COMIMPEX SRL SRL | 47615 | 6820 | 118.152 (2025) |
| FORZA MOTOR SRL SRL | 21492747 | 4781 | 118.140 (2025) |
| MAGNA TOP INVEST S.R.L. SRL | 36047578 | 6820 | 118.137 (2025) |
| RE FORMA ARCHITECTURAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49790662 | 7111 | 118.117 (2025) |
| FIELDVIBE S.R.L. SRL | 49298369 | 6210 | 118.075 (2025) |
| OANCROWN SRL SRL | 36973447 | 4799 | 118.033 (2020) |
| LASERTOUCH TEETH&GUM S.R.L. SRL | 46708626 | 8623 | 118.000 (2025) |
| JAKEIF COFFEE S.R.L. SRL | 46283460 | 5630 | 117.963 (2025) |
| ZORADENT S.R.L. SRL | 47580680 | 8623 | 117.921 (2025) |
| TESTED TO WORK S.R.L. SRL | 40580322 | 4712 | 117.849 (2025) |
| CENTRUL DE DESPĂGUBIRI ACCIDENTE RUTIERE S.R.L. SRL | 42898250 | 8291 | 117.821 (2025) |
| SIMBA TRANS S.R.L. SRL | 49183490 | 4939 | 117.815 (2025) |
| GOTIS UNION S.R.L. SRL | 38920058 | 7490 | 117.812 (2019) |
| ANDSOR TOTAL PROJECTS S.R.L. SRL | 45828420 | 7311 | 117.811 (2025) |
| ULTRAFITNESS S.R.L. SRL | 46418746 | 8690 | 117.777 (2025) |
| INTERNORM MONTAJ S.R.L. SRL | 41918953 | 4334 | 117.753 (2025) |
| CONTAL PREST SRL SRL | 22704767 | 6920 | 117.750 (2025) |
| ESTIM EXPERT SRL SRL | 22298189 | 7020 | 117.732 (2025) |
| ROVIL HIGH CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42324401 | 4100 | 117.700 (2024) |
| CRISPROTECT SRL SRL | 21508223 | 7499 | 117.658 (2025) |
| TURBOSEM CCI S.R.L. SRL | 42082200 | 4621 | 117.651 (2025) |
| DOMILEMN S.R.L. SRL | 45819260 | 4683 | 117.645 (2025) |
| ROMANAROYAL DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 46021869 | 1812 | 117.620 (2025) |
| LINKLAB S.R.L. SRL | 48347560 | 7311 | 117.614 (2025) |
| INNODEVTECH S.R.L. SRL | 42810690 | 7112 | 117.533 (2025) |