Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 16.295 au depus bilanț pentru 2016 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 168,8 mld RON, e 44,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,7% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MY-YO HEALTHCARE SRL SRL | 36945307 | 8622 | 461.082 (2025) |
| CONSULTINGFLIX.COM S.R.L. SRL | 44888113 | 8559 | 461.082 (2025) |
| COMALIMENT SA SA | 1561923 | 6820 | 461.080 (2025) |
| VML EXPERT CONSULTING S.R.L. SRL | 44904111 | 6920 | 461.057 (2025) |
| BAB PROP-IMOB S.R.L. SRL | 38614547 | 6810 | 460.977 (2025) |
| ENGEEN SERVICES S.R.L. SRL | 40833328 | 6210 | 460.905 (2025) |
| CEDAV ENGINEERING S.R.L. SRL | 45094366 | 7112 | 460.861 (2025) |
| ESROM SRL SRL | 5391929 | 7112 | 460.805 (2025) |
| MANTIS DIGITAL STUDIO S.R.L. SRL | 46544167 | 5911 | 460.732 (2025) |
| IEBA MEDIA S.R.L. SRL | 48359670 | 4651 | 460.687 (2025) |
| ECJ ACCOUNTING SRL SRL | 24639770 | 6920 | 460.561 (2025) |
| SERELEFI S.R.L. SRL | 45216510 | 7311 | 460.541 (2025) |
| BIKE SIDE SRL SRL | 34485989 | 4783 | 460.534 (2025) |
| ALRA ORTODENT SRL SRL | 33920472 | 8623 | 460.481 (2025) |
| ROLDA S.R.L. SRL | 51109550 | 6290 | 460.463 (2025) |
| INTERNATIONAL INVESTMENT HOUSE S.R.L. SRL | 46243377 | 9531 | 460.397 (2024) |
| INOTEL SERVICES SRL SRL | 36863479 | 6220 | 460.361 (2025) |
| PERIODENT SRL SRL | 13642487 | 8623 | 460.343 (2025) |
| PROKINDER DENT CLINIC S.R.L. SRL | 35182339 | 8623 | 460.196 (2025) |
| ART WRITING SRL SRL | 19332671 | 7440 | 460.177 (2025) |
| SIMBIOCITY SRL SRL | 32506660 | 7499 | 460.126 (2025) |
| UPA TOTAL CLEANING S.R.L. SRL | 51249996 | 8121 | 460.116 (2025) |
| CLINICA DE DIABET SI NUTRITIE DACIA SRL SRL | 28613358 | 8622 | 460.099 (2025) |
| AGRIPOL SERV SRL SRL | 35862114 | 4618 | 459.773 (2025) |
| CONTUR CONCEPT SRL SRL | 24610014 | 7111 | 459.742 (2025) |
| CREATIVE VERTEX SRL SRL | 34124925 | 7311 | 459.663 (2024) |
| TENNET TELECOM SRL SRL | 17081336 | 6110 | 459.659 (2025) |
| DELMAR PROPERTIES S.R.L. SRL | 38715045 | 6820 | 459.648 (2025) |
| MII DE ZAMBETE SRL SRL | 35174573 | 8623 | 459.598 (2025) |
| MARDAV STILEXIM SRL SRL | 24464946 | 4334 | 459.570 (2025) |
| BIOSOLUTION ENERGY S.R.L. SRL | 45737593 | 2051 | 459.475 (2025) |
| BYTES BALLAD S.R.L. SRL | 48687864 | 6201 | 459.475 (2025) |
| DWD IT CONSULTING S.R.L. SRL | 45698257 | 6391 | 459.393 (2025) |
| FINFARM AGRO S.R.L. SRL | 36231723 | 6619 | 459.383 (2025) |
| MAXIM SILVER CONSTRUCT S.R.L. SRL | 32732187 | 7112 | 459.375 (2025) |
| ROFUSION ADVERTISING S.R.L. SRL | 38547529 | 7311 | 459.364 (2025) |
| ENDO MASTER S.R.L. SRL | 38235586 | 8623 | 459.243 (2025) |
| FLO BAU CONSTRUCT SRL SRL | 25405239 | 4120 | 459.155 (2025) |
| CALIADRA SERVICES S.R.L. SRL | 39308856 | 8299 | 459.067 (2025) |
| EASY WORKS SRL SRL | 24080139 | 7732 | 458.892 (2025) |
| SCALABL TECH S.R.L. SRL | 43909994 | 6210 | 458.845 (2025) |
| NOVA VISION INVESTMENTS S.A. SA | 6204751 | 7020 | 458.708 (2023) |
| RGS - ENGINEERING SRL SRL | 23231659 | 6310 | 458.653 (2025) |
| SOLID ART MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45907710 | 7022 | 458.558 (2025) |
| MURA STUDIO ARH S.R.L. SRL | 37513595 | 7111 | 458.520 (2025) |
| TURO TRAVEL & CARE S.R.L. SRL | 47654915 | 7912 | 458.446 (2025) |
| ATI HEALTHCARE SERVICES S.R.L. SRL | 51069057 | 8622 | 458.414 (2025) |
| BOSTON CONSULTING & MANAGEMENT SRL SRL | 25407361 | 7022 | 458.363 (2025) |
| CODE HERO LABS S.R.L. SRL | 49987851 | 6210 | 458.323 (2025) |
| MAKY EUROPE S.R.L. SRL | 50173334 | 4690 | 458.252 (2025) |