Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 16.295 au depus bilanț pentru 2016 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 168,8 mld RON, e 44,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,7% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| COUNTEX TEAM SRL SRL | 36531046 | 6920 | 211.166 (2025) |
| CHESS VISION S.R.L. SRL | 49971570 | 9319 | 211.158 (2025) |
| LG NICE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 51780580 | 6820 | 211.129 (2025) |
| HAWA BEIRUT S.R.L. SRL | 50657784 | 5610 | 211.122 (2024) |
| LOTUS PARTNERS SRL SRL | 23878320 | 4110 | 211.100 (2017) |
| MIKY & ANDREEA MARKET SRL SRL | 34243543 | 4711 | 211.095 (2025) |
| ROA SAILING S.R.L. SRL | 47436023 | 4617 | 211.009 (2025) |
| NORESTET S.R.L. SRL | 48219901 | 8623 | 210.999 (2025) |
| FOUR T ABSOLUT SRL SRL | 25327564 | 6311 | 210.942 (2025) |
| DAMON STORE SRL SRL | 34409388 | 4778 | 210.938 (2025) |
| VLAD ALEX TERMO SRL SRL | 5039893 | 4322 | 210.800 (2025) |
| APOLLO TO MARS & BACK S.R.L. SRL | 39366210 | 7311 | 210.763 (2025) |
| AR DENTA SENSE S.R.L. SRL | 48120257 | 8623 | 210.763 (2025) |
| BARBERAW STUDIO S.R.L. SRL | 50946782 | 9621 | 210.753 (2025) |
| EUROTOTAL PROPERTIES S.R.L. SRL | 895704 | 2511 | 210.732 (2025) |
| MAGNIFIC RO S.R.L. SRL | 49055955 | 4722 | 210.720 (2025) |
| MMG AUTO VISION S.R.L. SRL | 437588 | 4781 | 210.702 (2025) |
| NAUTIQUE MEDIA SRL SRL | 27928412 | 9313 | 210.634 (2024) |
| LVE SOLAR S.R.L. SRL | 48256098 | 3511 | 210.620 (2025) |
| HECTOR MEDIA S.R.L. SRL | 43353898 | 9003 | 210.524 (2025) |
| RICH MINDSET S.R.L. SRL | 44254833 | 7311 | 210.445 (2024) |
| TANAC EDUCATION S.R.L. SRL | 43099588 | 8559 | 210.323 (2025) |
| NAZARIE STUDIO S.R.L. SRL | 50387389 | 5911 | 210.290 (2025) |
| JINGA & PARTNERS TAX ADVISORY SRL SRL | 31598070 | 6920 | 210.244 (2025) |
| SCORPIO MEDIA COMMUNICATION S.R.L. SRL | 49720284 | 7330 | 210.224 (2025) |
| VOCEA VESELA SRL SRL | 15494700 | 9020 | 210.202 (2025) |
| BLUEPAINT STUDIO S.R.L. SRL | 46528293 | 8552 | 210.193 (2025) |
| CĂTĂLIN BOCU CONSULTING S.R.L. SRL | 40107180 | 6220 | 210.186 (2025) |
| EVO OFFICE SOLUTIONS SRL SRL | 26929878 | 4762 | 210.147 (2025) |
| DARIANA&PARTNERS CONSULTING S.R.L. SRL | 46476631 | 7810 | 210.140 (2025) |
| EXPERT TEAM FINANCIAL CONSULTING SRL SRL | 18547346 | 7020 | 210.119 (2025) |
| INTERDENT SRL SRL | 7596777 | 8623 | 210.089 (2025) |
| ALBATROSS SRL SRL | 5116953 | 7911 | 210.066 (2025) |
| OBC MASINI UNELTE S.R.L. SRL | 41618450 | 4614 | 210.066 (2025) |
| MASUMIBEAUTY S.R.L. SRL | 38924912 | 9621 | 210.018 (2022) |
| HAKY CIGARS S.R.L. SRL | 44678715 | 8299 | 210.012 (2025) |
| A&G TRADE MARKET SRL SRL | 33630479 | 4120 | 210.011 (2025) |
| STADUM INVEST SRL SRL | 15462628 | 4110 | 210.000 (2025) |
| VISION ENERGY PARTNERS S.R.L. SRL | 25936281 | 7112 | 210.000 (2025) |
| BUSINESS CLINIC SRL SRL | 17987748 | 8559 | 210.000 (2025) |
| ECHO FILMS S.R.L. SRL | 52552075 | 5911 | 210.000 (2025) |
| PLUS SODA S.R.L. SRL | 38805016 | 1107 | 209.946 (2025) |
| CCT STOMATOLOGIE ŞI IMPLANTODONŢIE SRL SRL | 26435874 | 8623 | 209.874 (2025) |
| TRAOLI LAVORI S.R.L. SRL | 44874860 | 4619 | 209.859 (2025) |
| ATHENEE PALACE SA SA | 1569250 | 6811 | 209.852 (2025) |
| ALTERNATIF TIME S.R.L. SRL | 50667931 | 4752 | 209.834 (2025) |
| AMICO RHINO MEDICAL SRL SRL | 35126363 | 8622 | 209.812 (2025) |
| CREATIV ADVERTISING ESTATES S.R.L. SRL | 43806190 | 6831 | 209.741 (2025) |
| MOON GATE EXPERIENCE S.R.L. SRL | 49204585 | 6820 | 209.716 (2025) |
| ALTHAUS STUDIOS S.R.L. SRL | 38831449 | 6201 | 209.640 (2025) |