Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 16.293 au depus bilanț pentru 2016 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 168,8 mld RON, e 44,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,8% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BECERIA SRL SRL | 17563076 | 7020 | 54.000 (2025) |
| BIGBIZ SRL SRL | 34565182 | 7020 | 54.000 (2025) |
| LABVISION SRL SRL | 28389235 | 3250 | 54.000 (2025) |
| DELTA DOMINO S.R.L. SRL | 49319402 | 6210 | 54.000 (2025) |
| BOLD ACADEMY S.R.L. SRL | 48735082 | 7022 | 53.996 (2025) |
| LAURA PREST SRL SRL | 17404445 | 8299 | 53.990 (2025) |
| INGA NAIL ART S.R.L. SRL | 50175424 | 8559 | 53.959 (2025) |
| TEHNO CONSTRUCT METAL S.R.L. SRL | 52039666 | 4619 | 53.959 (2025) |
| POTOLANA S.R.L. SRL | 53135734 | 7112 | 53.943 (2025) |
| GS CAPITAL ADVISORY SRL SRL | 18249412 | 6831 | 53.916 (2025) |
| ANDAMED LIFE S.R.L. SRL | 50595754 | 4646 | 53.914 (2025) |
| TECHNOLOGY HAUTE COUTURE MN S.R.L. SRL | 46883341 | 4791 | 53.910 (2025) |
| KOOVER OFFICE MEDIA S.R.L. SRL | 41144160 | 4791 | 53.897 (2025) |
| NICOS GENERAL SRL SRL | 14682986 | 4711 | 53.880 (2025) |
| SINNER PROD S.R.L. SRL | 47375422 | 5819 | 53.836 (2024) |
| UNIVERSOLVE S.R.L. SRL | 48947468 | 6311 | 53.831 (2025) |
| IMPERIUM SOFT S.R.L. SRL | 52568233 | 6220 | 53.828 (2025) |
| EGO CONCEPT S.R.L. SRL | 39422680 | 9602 | 53.824 (2021) |
| CONTRAST CONCEPT SRL SRL | 21245755 | 8121 | 53.800 (2023) |
| MG LOGISTIC SERVICE S.R.L. SRL | 17659015 | 4619 | 53.721 (2025) |
| ACT EXPERT MANAGEMENT SRL SRL | 23893435 | 7022 | 53.654 (2025) |
| NEXT UNION CONCEPT S.R.L. SRL | 52045994 | 5630 | 53.653 (2025) |
| VITALIA SERVICII PENTRU MEDIU SA SA | 19990081 | 3811 | 53.650 (2025) |
| ADAQO SRL SRL | 34760183 | 4631 | 53.636 (2025) |
| LUSH CRAFT S.R.L. SRL | 22336568 | 9013 | 53.628 (2025) |
| FAURLAND SERVICE SRL SRL | 4379544 | 4711 | 53.599 (2025) |
| PIAD S.R.L. SRL | 47964630 | 8622 | 53.595 (2025) |
| B3 STORE & DESIGN DEVELOPMENT SRL SRL | 34682689 | 4791 | 53.540 (2025) |
| URBAN HUNTER S.R.L. SRL | 49155083 | 8559 | 53.530 (2025) |
| ICONIC BEAUTY S.R.L. SRL | 52148833 | 9622 | 53.512 (2025) |
| TATTOO SEVEN-FOUR S.R.L. SRL | 48407522 | 9699 | 53.505 (2025) |
| MEDLIMPEX 95 SRL SRL | 7005323 | 3313 | 53.503 (2025) |
| DUE AMICII SRL SRL | 16706585 | 5610 | 53.478 (2025) |
| TET INSURANCE S.R.L. SRL | 49681371 | 6622 | 53.426 (2025) |
| TODY PROFESSIONAL SRL SRL | 25773745 | 4690 | 53.370 (2025) |
| ANDREEA DAN IMPEX S.R.L. SRL | 39635173 | 4621 | 53.356 (2025) |
| GEO TRADING COMPANY SRL SRL | 5919715 | 7810 | 53.339 (2025) |
| RAZTUD SRL SRL | 36804189 | 8299 | 53.320 (2023) |
| SMART ELECTRIC DESIGN SRL SRL | 23640670 | 3512 | 53.300 (2025) |
| IRIS SIZE S.R.L. SRL | 44769910 | 1413 | 53.244 (2025) |
| PROFIMOB SRL SRL | 15192125 | 6831 | 53.203 (2025) |
| ASTROLINO S.R.L. SRL | 49425780 | 9699 | 53.163 (2025) |
| MAG BYM COMEXIM SRL SRL | 26516600 | 4711 | 53.135 (2022) |
| INTEGRAL PUBLISHERS S.R.L. SRL | 36598658 | 5811 | 53.133 (2025) |
| ZIBRACO SERV SRL SRL | 30083369 | 4100 | 53.124 (2025) |
| TAO PATH S.R.L. SRL | 39954423 | 7311 | 53.065 (2025) |
| FUSION CONNECT ADVISORY S.R.L. SRL | 50964681 | 7499 | 53.036 (2025) |
| NIL EXECUTIV IMPORT S.R.L. SRL | 50962060 | 4690 | 53.030 (2025) |
| BRAVO STAR SRL SRL | 30988643 | 5610 | 53.025 (2018) |
| METROPOLITAN BUSINESS SRL SRL | 17074339 | 4120 | 53.000 (2025) |